Skocz do zawartości


Zdjęcie

Compaq Evo D500 UltraSlim Celeron 1300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ANDRZEJ'ek

ANDRZEJ'ek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 03 2008 - 13:16

Potrzebuje doraźnej pomocy :)
Nie dawno kupiłem sobie na allegro komputerek do sciagania filmow z sieci zalezało mi na tym zeby był mały i nie zjadał za dużo prądu wybur padł na Compaq Evo D500 UltraSlim Celeron 1300, lecz mam z nim jakiś problem, nie chce mi się odpalić na nim windows. Za każdym razem wyskakuje napiś ze dysk systemowy jest nieprawidłowy...
Nie wiem co mam już z tym zrobić, prubowałem podłączyć dysk pod usb i różne inne cuda ciekawe jest tez to że jak podpinam tylko CD-ROM pod IDE PRIMARY to płytka też nie bootuje instalatora windows i wyświetla poprzedni komunikat.
Prosze o pomoć i jakieś rady :)

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 29 03 2008 - 20:08

Dmyślam się w biosie musisz ustawić bootowanie cdrom'u na 1st (chodzi o kolejność bootowania i cdrom ustawić jako pierwszą pozycję), ewentualnie nie wiem jaką masz płytę główną, ale u mnie jest taka możliwość że klikam na F12 i mam do wyboru, boot czyli co ma najpierw wystartować jako pierwsze i wybieram np. cdrom jeśli chce zainstalować system.
Poprostu sprawdz jak włączysz kompa czy nie pisze coś w tym stylu np. "ress to F12 to boot setup"

  • 0

#3 ANDRZEJ'ek

ANDRZEJ'ek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 03 2008 - 10:23

Z botowaniem jest chyba ok (nie mam cd-romu) ustawiałem wszyskie możliwe kombinacje podpinałem dysk nawet pod usb a (zwykły) naped CD-RW pod IDE i nadal to samo nieprawidłowy dysk systemowy, słyszałem ze w niektórych laptopach po formacie c: są podobne problemy:
http://www.frazpc.pl/b/103055
Podam więcej doanych na temat komputera:
Compaq Evo d500 UTRA SLIM
Opis przedmiotu :
Procesor: Intel Celeron 1300MHz/256KB/100MHz
Płyta główna: Compaq SP: 269014-001
- karta graficzna: zintegrowana na chipsecie
- karta dźwiękowa: zintegrowana
- karta sieciowa: zintegowana Intel DA82562EM
Pamięć: 2x Infinion 256MB 100mHz
Chipset: Intel 815
Napędy: BRAK
Dysk: BRAK(PATA) (próbowałem segate 40GB i maxtor 40GB)
Obudowa: DESKTOP ULTRA SLIM
Zasilcza: Compaq 50W
Sloty:
-2xSDRAM
Złącza :
-1xVGA,5xUSB,3xAUDIO,1xLAN

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych