Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co jakiś czas monitor wyłącza się na 1 sekundę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 20 04 2014 - 13:33

Witam, mam problem z monitorem a właściwie z TV 22 calowym który mam podłączony do komputera , dzieje się tak że co jakiś czas (około  3-6 razy na dzien ) monitor nagle się wyłącza ale nie całkowicie bo dioda się świeci ale znika obraz , po prostu robi się czarny na około jedną sekundę, przy tym również dźwięk znika razem z obrazem na tą 1 sekundę (TV podpięty do karty graficznej po przez HDMI a więc przesyła mi dźwięk do TV i głośniki mam z telewizora) . I tak się teraz zastanawiam czy to TV tak robi czy może to karta graficzną przerywa obraz i dźwięk ??? Nie wiem co o tym myśleć , ponad to mam trochę problemy z ustawieniem kolorów i ostrości czcionki , ale wydaje mi się to chyba kwestia ustawień a nie uszkodzenia karty graficznej  bo gry które odpalę  w Full HD mają normalną ostrą czcionkę i po prostu wyglądają świetnie , ponad to karta graficzna utrzymuje bardzo dobre temperatury (Battlefield 4 wszystkie ustawienia grafiki na ULTRA ,  1,5 godziny gry a karta graficzna nie przekroczyła 64 stopni ) , tak czy inaczej nie wiem i proszę o jakieś rady jak to sprawdzić o ile jest to możliwe. Mam tylko nadzieje że karta graficzna nie jest uszkodzona sad.png . Dziękuje Pozdrawiam

 

 

karta graficzna :  Gigabyte GeForce GTX 770 (nie podkręcona)

TV :  SHARP LC-22LE240E

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 04 2014 - 14:12

Dwie możliwości
1. Uszkodzona elektronika w TV najlepiej sprawdź go pod innym PC żeby wykluczyć winę TV
2. Problem z Karta Graficzna i też bym ją sprawdził, tak jak Ci wyżej napisałem.

  • 0

#3 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 24 04 2014 - 10:51

Zrobiłem teraz test , że najpierw podpiąłem TV do laptopa tym samym kablem a potem podłączyłem stary monitor CRT do komputera (do karty graficznej , oczywiście musiałem użyć przejściówki bo mój gtx nie ma wejscia VGA) . Rezultaty są takie że podczas podpięcia tv do laptopa nie było tego sekundowego zniknięcia obrazy , co by wskazywało że winna za to jest karta graficzną , ale z drugiej strony , gdy podpiąłem monitor crt do kompa to też nie było tej sytuacji ze zniknięciem obrazu aczkolwiek był taki jeden moment podczas ładowania systemu (gdy pisze "zapraszamy ! ") ale wydaje mi się ze to nie to , ten stary monitor chyba tak już ma , wiec to by teraz wskazywało na to że to nie jest wina karty graficznej, a wiec oba te testy są sobie przeciwne kwasny.gif . Nie wiem już co teraz..

 

 

 

Kurde teraz mi się przypomniało że kiedyś przez parę dni cały czas miałem podpięty telewizor FHD 42 cale do kompa i nie było żadnych problemów. smile.gif więc moze to jednak nie karta graficzna


Użytkownik AdrianV2 edytował ten post 24 04 2014 - 10:58

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 04 2014 - 20:40

Jaki masz zasilacz? Marka/model
  • 0

#5 AdrianV2

AdrianV2

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 25 04 2014 - 09:59

XFX Pro Series 550W (wielu mówi że jest to dobry sprawdzony zasilacz )



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych