Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co dalej po informatyce? - czy warto podyplomowe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 12 09 2008 - 10:52

Witam,
Mam pytanie odnośnie co dalej po studiach...w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki, czy iść na podyplomowe na Politechnikę Warszawską na Informatykę, albo Zastosowania informatyki w biznesie, czy lepiej coś innego na prywatnych uczelniach?

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 12 09 2008 - 11:05

Zastosowanie informatyki w business'ie musi być dość ciekawe. Sam sobie chyba właśnie zmienię specjalizację na to. A co do podyplomowych, to zawsze warto, jeśli się ma możliwości i chęci.

  • 0

#3 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 12 09 2008 - 15:45

Właśnie najgorzej z tymi chęciami, bo z natury jestem leniwy i najchętniej to poszedłbym już do stałej pracy. Słyszałem, że w takich ścisłych zawodach przydają się studia podyplomowe - później większa szansa na awans i zrobienie kariery. Myślę cały czas nad prywatnymi uczelniami...
  • 0

#4 shat

shat

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 10 2008 - 12:12

według mnie niekoniecznie warto, lepiej zdobywać praktykę. Jak będziesz szukać poważnej pracy to zawsze się przede wszystkim będą pytać o doświadczenie, szczególnie w takiej branży jak informatyka.
No i nie ukrywajmy że na studiach podyplomowych raczej nie nauczysz się zbyt wielu rzeczy.
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 11 10 2008 - 19:25

Weź pod uwagę, że trzeba mieć papierek żeby w ogóle ktoś chciał z tobą gadać o doświadczeniu... ;)
  • 0

#6 asosa19

asosa19

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 29 10 2008 - 20:02

Według mnie to ucz się poniewaz do pracy z takim zawodem zawsze zdazysz a jak juz pojdziesz do pracy to nici ze szkoly.
  • 0

#7 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 29 10 2008 - 20:33

najlepszym rozwiazmiem jest znalesc taka prace gdzie samodoskonalenie (studia podyplomowe/szkolenia) nie beda stanowily dla pracodawcy problemu. Jezeli nie masz jeszce rodziny, to kazdy w twoim przypadku powinien "isc za ciosem" i uczyc sie. Pozniej czlowiek mysli innymi kategoriami a nauka przechodzi na ktorys tam plan i ciezko jest sie zmobilizowac gdzy priorytetem jest zapewnienie 'bytu' rodzinie
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 29 10 2008 - 20:53

A ja sugeruję ci że po studiach, podejmij pracę zawodową poznaj od strony praktycznej swój zawód potem możesz dokończyć naukę, czemu bo mając praktykę oraz odpowiedni papier masz możliwość awansować a nie stać w miejscu.
A jako informatyk to nie możesz sobie pozwolić na stagnację, cały czas będziesz się uczył by być na bieżąco w temacie, więc przy okazji już jako pracujący pójdziesz na studia po dyplomowe.
  • 0

#9 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 29 10 2008 - 20:56

Doskonale to wytłumaczyłeś :lol:
asosa19 kolejny lekko archeologiczny post.. niedługo warn

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych