Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągłe gubienie połączenia podczas ściągania plików :((


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 SFerowiec

SFerowiec

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 08 2008 - 11:44

Juz od dłuższego czasu mam problem.

Od czasu gdy wymienilem HDD w moim Lenovo 3000N100 i zainstalowałem cały system od nowa (wszystko oryginały, sterowniki ze strony producenta Lenovo, etc), moje radiowe połączenie z netem siada zawsze podczas ściągania jakiegokolwiek pliku :P
Zaczynam ściaganie pliku, np. Download Acceleratorem Plus - plik sie sciąga przez jakąś chwile (minute, czasem półtorej)
i potem wszystko sie zatrzymuje. (Na drugim kompie siec dziala caly czas)
Co dodatkowo wkurzające - wszystkie kontrolki pokazuja że sieć jest. Wszystko super: Siła sygnału ZANKOMITA, Gadu-Gadu swieci sie na żółto, Accelerator Plus tez nie wyłącza ściagania pliku.

O tym że połączenie szlag trafił dowiaduje sie dopiero:
- jak np. wejde w podgląd ściągania Acceleratora Plus to widze że SPEED: 0,00 KB/s,
- jak sprobuje napisac cos do kogos na gg, i mi dlugo nic nie odpisuje
- jak wpisze nowy adres w Explorerze i stronia sie nie zaladuje.

Ale oczywiscie wg kontrolek, jak pisalem wczesniej jest wszystko wporządeczku: połączenie jest, sygnał super, wszystko niby gra.
Aby temu zaradzić musze wylaczyc "pstryczek" w laptopie - czyli wylaczyc polaczenie i za chwile wlaczyc - wtedy znow jest wszystko ok ale znow przez jakis moment. Tak wiec np. plik 7 mb ściągam często w 2-3 częsciach , choć czasem uda sie w całości na raz.

Gdy nie sciagam zadnego pliku problem rowniez wystepuje, lecz rzadziej. Wpisuje adres www czekam na zaladowanie. Czekam, czekam, czekam i coś widze że chyba nic z tego, pewnie znow sie spi....... . I dawaj "pstryczek" OFF i za chwike ON.

Cała konfiguracja jest z Routerem Linksys WAG 200G + Laptop Lenowo 3000N100 (połączenie radiowe z routerem). Neostrada.
Problem na 90% nie lezy po stronie Routera - inny komputer polaczony radiowo nie odstawia takich historii.

W Laptopie zainstalowany Eset Smart Security (AntiVirus NOD etc.) - czy to moze miec jakis wplyw? Podejrzewam, że nie.

HEEELP, bo czasami doprowadza mnie to do szału. Dołączona grafika O ściągnieciu pliku 40gb przez laptopa nawet nie mam co marzyć. Chyba że po tabletkach na uspokojenie i 10 wznawianych polaczeniach :banana:

  • 0

#2 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 15 08 2008 - 11:30

Ja bym stawiał na problem z kartą sieciową w laptopie, jeśli masz możliwość sprawdz kartę sieciową wifi pod usb.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych