Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chupacabra


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bardock

Bardock

  Ocean of Apathy

 • 985 postów

Napisano 17 11 2007 - 16:06

Chupacabra (/tʃupa'kabɾa/ hiszp. El Chupacabra, również chupacabras - dosł. wysysacz kóz, z hiszp. chupa - ssać, la cabra - koza) - legendarne południowoamerykańskie zwierzę, obiekt badań kryptozoologii, którego istnienia nie udało się wiarygodnie potwierdzić. Jej rzekome występowanie powiązane jest z Portoryko (skąd pochodzą pierwsze informacje o tym zjawisku), Meksykiem i południowymi stanami USA. Nazwa rzekomego zwierzęcia wzięła się stąd, iż ma ono napadać na zwierzęta domowe i wysysać z nich krew. Opisy stworzenia znacznie różnią się od siebie. Pierwsze relacje z rzekomych spotkań pochodzą z 1990 roku z Portoryko, od tego czasu chupacabra miała być spotykana najdalej na północ w Maine i najdalej na południe w Chile. Pomimo że wiele osób twierdzi, iż chupacabra może być rzeczywiście istniejącym zwierzęciem, większość naukowców uważa ją za legendarne stworzenie, rodzaj miejskiej legendy. Opisywana jest przez rzekomych świadków jako duże i ciężkie zwierzę, wielkości małego niedźwiedzia, wyposażone w szereg kolców na grzbiecie, ciągnący się od szyi aż do nasady ogona. Według innych zeznań, zwierzę to jest nienaturalnie szybkie i potrafi przeskoczyć drzewo. Kryptozoolodzy sugerują, jakoby chupacabra była nieznanym gatunkiem zwierzęcia lub kosmitą (albo mutantem człowieka z kosmitą). Istnieje również teoria, że chupacabra jest domowym zwierzęciem obcych. Według świadków często jej atakom towarzyszą dziwne znaki na niebie.


więcej info tu : http://pl.wikipedia.org/wiki/Chupacabra

Ja sam mam mieszane uczucia, jest to możliwe, ale z drugiej strony nie widziałem na własne oczy więc nie wiem czy ten stwór istnieje :lol:

 • 0

#2 cowboy02

cowboy02

  Nowy

 • 0 postów

Napisano 26 11 2007 - 15:22

W Fakcie publikowali kiedyś zdjęcia martwego osobnika ale czy można wierzyć tej gazecie? :)

 • 0

#3 Bardock

Bardock

  Ocean of Apathy

 • 985 postów

Napisano 26 11 2007 - 16:12

Ogólnie sam nie wiem czy ona istnieje, może to zwyrodniały pies...A może istnieje...Ja mogę tylko gdybać.Co do faktu - nie ufaj im za często, lubią przesadzać.
 • 0

#4 Piotr Rygał

Piotr Rygał

  Początkujący

 • 27 postów

Napisano 23 09 2014 - 23:26

Uważam,że to po Meksykańsku znaczy hiena.

 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych