Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chodzenie (chłodzenie cieczowe ) a ustawiony na maks wentylator......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz789

Łukasz789

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 04 2010 - 22:07

Witam wszystkich od razu rozpocznę od tego ,że z komputerami nie jestem za bardzo obeznany ale sytuacja zmusza mnie do napisania do Was .Rok temu zakupiłem komputer , wszystko było pięknie aż do miesiąca temu został on zawirusowany . Trafił on do naprawy , gdzie oprócz odwirusownaia , przegrania Windowsa itp. zostały zmienione ustawienia wentylatora . Przedtem wentylator chodził cichutko a teraz bardzo ale to bardzo głośno i zaczyna mnie to denerwować. Poza tym boje się ,że spali się on. Bo na mój gust jest ustawiony na maksa. Zadzwoniłem do serwisu i usłyszałem ,że tka ma być bo procesory Intela nie lubią gorąca. Ponieważ mam bzika( ostatni komputer spalił mi się z tego powodu) na punkcie temperatury procesora i dysku i ciągle ją sprawdzam , mogę powiedzieć ,że przedtem nie było ,źle temperatur nie przekraczały nigdy 30 stopni , zwykle wynosiły 27 stopni. Czy nie uważacie ,że jest to przesada w ogóle co myślicie o takiej sytuacji??? Nie wiem czy przez to nie bierze zdecydowanie więcej prądu . Teraz drugie pytanie jak to BIO-się się zmniejsza i jak to się robi?? Oczywiście nie wyłączę go całkowicie tylko chce go delikatnie zmniejszyć. Jakby mógł to ktoś w miarę dokładnie mi wytłumaczyć , tka od początku do końca aż do momentu w którym zamknę BIO-sa i komputer normalnie dalej będzie się uruchamiał i żeby ciągle mi nie wyskakiwały szczegóły BIO-sa przy uruchamianiu.


P.S ( Wiem ,że nie na temat ale nie będę zakładał dwóch osobnych wątków)
Trzecia rzecz tak na marginesie , bo powiem krótko trochę gościowi nie ufam podłączył mi Neostradę bezpośrednio bez instalowania sterowników do niej czy tak można i czy jest to bezpieczne przede wszystkim ,żeby mi nie biło impulsów za internet ,,obok" Neostrady. Gość do zainstalował od razu w połączeniach.

Pozdrawiam

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 07 04 2010 - 22:15

Kolego wiesz Ty w ogóle co posiadasz ? o jaki chłodzenie "cieczowe" Ci chodzi?

Jeśli chodzi o wentyl to też napisz o który chodzi , ten na procesorze ? jakie masz chłodzenie , oryginalne boxowe ?

Pisz po polsku i z sensem.

Użytkownik jackass edytował ten post 07 04 2010 - 22:16

  • 0

#3 Łukasz789

Łukasz789

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 04 2010 - 09:35

Komputer jaki posiadam to HP xw 4200 . Specyfikacja jest jego tutaj:http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12022_div/12022_div.html
Pisze właśnie ,że się nie orientuje wszystko to mi się nie podoba , mianowicie płaciłem za komputer z chłodzeniem cieczowym a wentylator , nie wiem który to został podkręcony wiem tyle ,że podobno można go ściszać w BIO-sie.Nie wiem który to tak huczy naprawdę ale hałas jego jest bardzo uciążliwy.

Użytkownik Łukasz789 edytował ten post 08 04 2010 - 09:36

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych