Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Howard

Howard

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 25 07 2006 - 15:01

Witam
Mam problem już od kilku miesięcy z moim sprzętem.
Konfiguracja:
CPU: AMD Athlon XP 2000+ (1.67gHz)
Grafika: nVidia GeForce FX 5200 128mb
HDD: Baracuda 80Gb 7200rpm (Model: ST380011A)
Płyta Główna: Biostar M7VIT Bravo
Zasilacz: 300W
Dźwięk: SoundBlaster Live! 1024 (Model: CT4830)

Mój problem polega na tym, że komputer poprostu się wiesza podczas pracy lub grania
Gdy włączam jakiś większy program/grę po kilku minutach komputer się zawiesza. Na początku myślalem że to chłodzenie, więc kupiłem dodatkowy wiatrak (Arctic Cooling Fan Pro TC) i zainstalowałem pod zasilaczem. Oczyściłem cały komputer z kurzu. Zainstalowałem nawet program do pomiaru temperatury (SpeedFan) i wszystko wydawało się ok. Po paru godzinach problem jednak wrócił. Bardzo was proszę o pomoc ponieważ nie da się poprostu z niego korzystać. Nawet gdy słucham muzyki, wtedy jest tak samo. W pokoju mam wiatrak który chłodzi pomieszczenie i pod biurkiem jeszcze jeden mały skierowany w stronę komputera (boczna blacha ściągnięta)

  • 0

#2 Slon

Slon

    Początkujący

  • 144 postów

Napisano 25 07 2006 - 23:02

jesli wiesz gdzie w biosie jest menu do ogladania pomiarow z plyty glownej to wejdz tam. Powinienes tam znalesc opcje (nie pamietam jak sie nazywa :P), ktora przy ustawionej temp, resetuje kompa, albo wogole wylacza go (to drugie to sie nazywa shutdown temerature)

a tak wogole to przejrzyj forum:
/index.php?showtopic=1309&st=0

tu jest cos na ten temat, poczytaj, jesli czegos dalej nie bedziesz wiedzial - pisz, jesli bedziesz wiedzial - pisz :blink:

a tak wogole to napisz tak:
1. jaki rdzen proca?
2. jaki to zasilacz?
3. jaki chipset plyty glownej?
4. zalukaj na plycie kondensatorki (w tym linku sa foty, wiedz znajdziesz)

postaramy sie pomoc :P

  • 0

#3 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 26 07 2006 - 22:12

pamiętam ze tez mialem cos podobnego w kompie? hmm moj brat (elektryk) mowil ze to pewnie zasilanie cos [beeep]a. chwile pozniej rozkrecilismy kompa , patrzymy a tu wtyczka od zasilania do płyty głównej cala czarna! sadze sie starło a wtyczka chodzi do dzis i komp tez. moim zdaniem to moze byc to . MOŻE :excl:
  • 0

#4 Howard

Howard

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 26 07 2006 - 22:33

genziutek u mnie też jednak zasilanie :blink:
Rozkręciłem zasilacz wszystko było ok, ale pod płytką zasilacza było bardzo czarno. Teraz komputer działa bez zarzutu :P

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wymiana chłodzenia zmiana chłodzenia



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych