Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie Palit HD 2600XT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 scanarch

scanarch

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 03 2008 - 12:56

Witam

W sumie to temat nadaje się do obydwu działów, ale na coś musiałem się zdecydować. Mam taki problem. Otóż od kilku miesięcy posiadam kartę graficzną Palit Radeon HD 2600XT i od kilku, może kilkunastu dniu wiatrak na niej zaczął mi buczeć/warczeć. Nie zrażony tym, przeczyściłem go, ale moje zabiegi nic nie pomogły. Wiatrak warczy, chodzi w ogóle tak jakoś "dziwnie". Temperaturę "bez stresu" mam w okolicach 70-80. Zanim jeszcze wiedziałem o temperaturze i włączałem np. Crysisa, to pogarłem z 10 minut, a potem komputer po prostu się wyłączał, tak jakby odcięto zasilanie. Wątpię, żeby to był zasilacz (Chieftec 450W). Nie wie ktoś może czy można kupić taki wiatraczek? Jeśli tak, to jaki, bo ja osobiście szukałem, ale nie bardzo mi się coś udało znaleźć. Przydałyby się chociaż rozmiary, bo nie za bardzo wiem, jak to zmierzyć :banana:.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Marcin

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 16 03 2008 - 13:06

Zainstaluj program RivaTuner i za jego pomocą spróbuj obniżyć obroty wentylatora na karcie. Jeśli nie pomoże, to trzeba będzie zakupić kontroler obrotów lub wymienić chłodzenie... :banana:

  • 0

#3 scanarch

scanarch

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 03 2008 - 13:19

Zainstaluj program RivaTuner i za jego pomocą spróbuj obniżyć obroty wentylatora na karcie. Jeśli nie pomoże, to trzeba będzie zakupić kontroler obrotów lub wymienić chłodzenie... :banana:


Próbowałem i zwiększać i zmniejszać. Wiatrak chodzi tak jakby był, hmm, rozregulowany? Dlatego właśnie chciałbym kupić nowy wiatrak, niekoniecznie razem z nowym radiatorem.

EDIT:
Tj. nie rozregulowany, tylko tak jakby był zabrudzony jakimś kurzem i się blokował lekko. Przeczyściłem go jak najlepiej potrafiłem, ale zero efektów.
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 16 03 2008 - 13:33

Jeśli to TA karta, to nie obejdzie się bez zmiany całego chłodzenia...
  • 0

#5 scanarch

scanarch

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 16 03 2008 - 13:42

Jeśli to TA karta, to nie obejdzie się bez zmiany całego chłodzenia...


No, ja nie mam wersji pro co prawda, ale układ chłodzenia wygląda na moje oko identycznie :|. Czyli nie ma w ogóle możliwości dokupienia samego wiatraczka do tej karty?
  • 0

#6 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 16 03 2008 - 13:57

Już pisałem to wyżej...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: wymiana chłodzenia zmiana chłodzenia



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych