Skocz do zawartości


Chirurg

Rejestracja: 19 cze 2007
OFFLINE Ostatnio: 13 05 2009 19:40
-----

Moje tematy

[inne]Wybór technologi dla aplikacji internetowej

13 01 2009 - 21:24

Witam!

Piszę obecnie prace inżynierską pt. Edycja zdjęć online i chciałbym się Was spytać, czy znacie jakąś fajną technologie umożliwiającą stworzenie takiej aplikacji internetowej?

Czego dokładnie potrzebuję? Chce napisać aplikację, która udostępni użytkonikowi przez przglądarke narzędzie do obróbki zdjęć (skalowanie, przycięcie, obrócenie, skala szarosci itp. - w zasadzie taki mały IrfanView), po czym bedzie on mógł to zdjęcie zapisać w wybranym przez siebie formacie i kompresji na dysk (bądź z uwzględnieniem dodatkowych wodotrysków - wysłać je np. na naszą-klasę).

Na początku wyszedłem z zalożenia, że napiszę silnik w javie i przekonwertuje do GWT, ale narazie ta koncepcja upadła i leży. Obecnie mam swój program napisany w wersji desktopowej i jako ostateczną deskę ratunku mógłbym zrobić z tego applet - na co jednak promotor kręci nosem, ponieważ już się odchodzi od appletów.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie w wyborze technologi, bądź linki do opracowań na ten temat, gdyż wykorzystałem już chyba wszystkie swoje umiejętności szukania w googlach ;)