Skocz do zawartości


Zdjęcie

CMOS checksum error - Defaults loaded windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 pluto

pluto

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 07 2007 - 16:04

Po włączeniu komputera pojawił się taki komunikat: CMOS checksum error - Defaults loaded - pisze żeby dać F1 żeby przejść dalej więc daję - pojawiają się kolejne ekrany - bzyka stacja dyskietek i wyskakuje coś takiego:
Verifying DMI Pool Data
Boot from CD
Boot from CD

- i koniec na tym - nic dalej się nie da zrobić. Gdzieś mi się obiło o uszy że ten komunikat o błędzie cmosu może świadczyć o wyczerpanej baterii - no więc wymieniłem, poprawiłem zegar, ale dalej dokładnie to samo. Przy następnych startach nie ma już tego komunikatu o cmosie - dochodzi po prostu do tego miejsca z Boot from cd i koniec. Wygląda to tak jakby po zresetowaniu biosu nie widział dysku twardego (dysk SATA II).
Myślałem że może chodzi o to że dysk nie jest pierwszym urządzeniem startowym - ale to nie to - próbowałem różnych ustawień - nawet ustawiełem jako First Device dysk a całą resztę wyłączyłem - i nic - dalej to samo. I co ciekawe przy takim ustawieniu (gdy napędy wogóle nie są ustawione jako urządzenia stratowe) dalej wyskakuje komunikat BOOT FROM CD. Zrobiłem też tak że odłączyłem wogóle wytczkę dyku żeby sprawdzić czy coś się zmieni i wtedy na końcu wyskoczyło coś takiego:
Verifying DMI Pool Data
Boot from CD
Boot from CD
Disc Boot failure, insert system disc and prs enter
Pod F8 w setupie biosu jest dual bios - można tam niby ustawić żeby kopmuter startował z jakiegoś niby zapasowego biosu - próbowałem - i dokładnie tak samo nic kończy się na BOOT FROM CD.
Robiłem jeszcze raz reset cmosu łącząc zworką pręciki na płycie - i to samo.
jak podałem mu płytę z winxp to w tym momencie jak prosi żeby nacisnąć dowolny klawisz żeby wystartować z płyty, bo jak nie to wystartuje z dysku - jak nic nie naciskałem to utknął i tyle.

Gigabyte K8N-SLI
bios Award
Caviar SE - 160 Gb - 7200 RPM - 8 Mb SATAII
Athlon 64 3200
2x512 DDR 400
Geforce 6600GT
win xp pro
:sciana: :( :(

  • 0

#2 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 13 07 2007 - 16:50

Podaj dokładną specyfikację zasilacz itd. dodawałeś ostatnio coś do komputera ? Podkręcałeś coś ? Ja miałem tak, że z czasem jak kupiłem SB Audigy to miałem podobnie jak Ty, tylko u mnie migał w lewym górnym rogu jakiś paseczek ( Musiałem 6 razy resetować, żeby system zadziałał ), zmiana karty do innego PCI pomogła.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych