Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędy obrazu/czarny ekran i restarty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 muadib83

muadib83

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 09 2016 - 16:38

Witam, posiadam sprzęt PC - samemu składany. Wysyłałem go kurierem ostatnio - zabezpieczony jak najlepiej się dało (oryginalny karton/steropiany/bąbelki/kartony). Cóż mimo tego po otworzeniu zauważyłem lekkie wgniecenie w obudowie z boku (ze strony płyty głównej).

Po podłączeniu wszystkiego zobaczyłem na monitorze, paski, komp się zrestartował. Za trzecim razem wszedł do windowsa ale obraz był tak skaszaniony że ledwo coś widziałem, i zaraz znowu restart.


Podłączyłem więc kabel hdmi do integry i wszystko działa. Karta Radeon dalej siedzi w slocie - wiatraki się kręcą.

Pomimo włożenia hdmi do integry po podłączeniu Radka (R9 280x) kablami od zasilacza ekran jest ciemny i po jakimś czasie się restartuje.

Po wyłożeniu kabli od zasilacza jednakże pozostawiając kartę w slocie PCI Express (hdmi cały czas w integrze) komp działa normalnie.

Co może być problemem - oba Karta i Zasiłka to XFX i pomimo dobrej jakości ich serwis jest w US (wysyłka kosztować będzie krocie).

Może to niewiele informacji ale dobrze gdyby ktoś mnie nakierował czy to wina karty czy slotu czy zasiłki. 



  • 0

#2 dami123

dami123

    Stały użytkownik

  • 152 postów

Napisano 09 09 2016 - 22:21

Wez wszystko rozłóż i złoż ponownie i przyjrzyj sie karcie i płycie głównej . Jak nic to musisz oodac na serwis



  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 09 2016 - 22:56

Jaki masz tam zasilacz?

Sent from my D802 using Tapatalk
  • 0

#4 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 09 09 2016 - 23:37

Możliwości jest kilka, zepsuta karta graf., zasilacz a w najgorszym wypadku płyta gówna. Wgniecenie na obudowie moze byc nie szkodliwe bo po to jest obudowa zeby chronic podzespoły.


  • 0

#5 muadib83

muadib83

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 09 2016 - 10:35

Zasilacz to: XFX ATX 550 Power Supply - P1550SXXB9


  • 0

#6 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 12 09 2016 - 11:59

Sprawa wygląda na oczywistą. Cieżki radiator na karcie plus wstrzas daje uszkodzoną kartę. Być może jakiś lut pękł. Reflow układów i kości pamięci. Albo kosz i kupno nowej.

Na drugi raz przy wysyłce należy pamiętać żeby karta była wypięta ze slotu i ustabilizowana jakimiś bąbelkami/kartonami.



Użytkownik bipiw edytował ten post 12 09 2016 - 12:01

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych