Skocz do zawartości


Buczer

Rejestracja: 22 sie 2008
OFFLINE Ostatnio: 18 09 2008 05:56
-----

Moje posty

W temacie: Przegrzewający się mostek północny (NB)...

18 09 2008 - 05:56

Na bocznej ściance obudowy mam zamontowany wiatrak, któy wciaga powietrze do obudowy i nadmu[beeep]e je bezpośrednio na mozstek północny. Oprócz tego Mam zamontowany ogormny cooler Scythe Ninja 2 na procku z wentylatorem tak umieszczonym że wyciaga powietrze z nad płyty głównej, a konkretnie z miejsca gdzie własnie jest mostek, a na tylnej ściance mam jeden do wysysania powietrza na zewnątrz, a drugi ten przy zasilaczu, który też wysysa powietrze. Takze wenylków to jest i jest ;D a efekt bez zmian.

W temacie: Przegrzewający się mostek północny (NB)...

17 09 2008 - 14:36

No ale co rozumiecie przez określenie WADY ?? Dla mnie jak coś jest wadliwe to powinno iśc do wymiany :) I tyle. Kompa mam 2 tygodnie i same problemy ;D Acha ściągnąłem bok obudowy i zrobiłem nadmuch domowym dużym wentylatorem. Temperatura się nie zmieniła :)

W temacie: Problemy z HD4870x2

16 09 2008 - 13:20

No słuchaj włożyłem płytkę ze sterownikami - instalacja automatyczna - zainstalowało wszystko chyba co miało. Oprócz tego ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony ATI. No i dziś rano właczyłem gre - zagrałem mecz i było okej. Poszedłem zjeść śniadanie, pojechałem na zakupy i jak wróciłem ponownie włączyłem gre i znowu muli :) Co do zasilania to nie mam pojęcia - nie znam się na tym :) Ale składali to ludzie którzy się na tym znają więc wydaje mi się że powinno być okej :) Zresztą tak jak powiedziałem - jak właczyłem rano działało normalnie - a ja po 3 godzinach włączyłem grę ponownie to niestety nie da się grać :P Mam kartę od Saphire - w TRAYU jest okonka ATI dotycząca ustawień. W ustawieniach 3D dałem na High Quality i nic to nie zmieniło :) Więc dałem na Optimal Performance i nic to nie dało gra jak muli tak muli Dołączona grafika! Dodam że na 2 letnim lapku z grafiką GF 7600GTS gra chodzi aż miło. Więc nie wiem o co chodzi :) Sprawdzałem ustawienia graficzne w grze - dałem na max detale - i muli - dałem na najniższe i muli. Zastanawiam się czasem czy to nie jest związane z temperaturą karty graficznej - w EVEREST - GPU1 Diode pokazuje około 65-70 stopni, a GPU2 Diode około 50-55 stopni. Kurde pomóżcie bo wydałem jak dla mnie kupe kasy na kompa, na którym nie chodzi zwykły PES 2008 :)((

No widze, że nikt nie ma pomysłu na ten problem. Dodam że zainstalowałem grę na komputerze bracika z grafiką HD4870 512MB i gra śmiga bez problemu :(

No ale trudno :( Żeby było śmiesznie wykrylem kolejny problem :( Zainstalowałem FIFE 09 Demo i w trakcie rozgrywania 2 meczu (pod koniec jakieś 10 minut grania po właczeniu gry) wyłącza mi się komputer. W Everescie na chwilę przed wyłączeniem temperatura grafiki to 87 stopni - więc wnioskuję że przez kolejne 2-3 minutki temperatura podskakuje do 90 stopni i system ochrony w BIOS wyłacza kompa :( Czy możecie mi powiedzieć dlaczego temperatura grafiki jest taka wysoka ?? Wiem że mogę podkręcić prędkość wiatraka, no ale kurde skoro Saphire ustawił go na takim poziomie to powinno wszystko na tych ustawieniach śmigać Dołączona grafika! Przecież FIFA to nie jest jakaś mega wymagająca gra - co to będzie jak włacze jakąś bardziej wymagającą. Nienormalne przecież jest że nie mogę pograć w byle jaką grę bo się grafa grzeje i się komp wyłącza :((( Dla mnie to jest jakiś absurd - dlatego pierwszy wniosek jaki mi się nasuwa to to że z kartą jest cos nie tak Dołączona grafika!

PS. Co do poprzedniego tematu i pytania o podłączenie dodatkowego zasilania - tak do grafiki jest podpięty dodatkowy kabelek od zasilacza.

W temacie: Konfiguracja do +/- 4000zł

27 08 2008 - 06:41

No więc dzięki waszej pomocy i po wszystkich moich przemyśleniach, tak oto przedstawia się zakupiony komputerek:

1. Procesor - Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz Socket 775 6144kB L2 BOX - 530zł
2. Płyta główna - ASUS Maximus II Formula - 660zł
3. Karta grafiki - Saphire ATI Radeon HD4870X2 2GB DDR5 2x256bit PCI-E - 1465zł
4. Pamięć- OCZ Reaper HPC Edition DDRII 4GB/1066 (2 x 2GB) CL5 - 330zł
5. Dysk HDD - Seagate Barracuda 7200.11 500GB Serial ATA/300 7200rpm 32MB cache - 180zł
6. Nagrywarka - DVD +/- RW Pioneer DVR-215D BOX czarna - 80zł
7. Chłodzenie - Scythe Ninja 2 SCNJ-2000 - 120zł
8. Zasilacz - Chiftec 650W - 260zł
9. Obudowa - NXZT Apollo - 305zł
10. Mysz - Logitech MX620 czarna - 130zł
11. Głośniki - Genius SW-HF 5.1 5005 Home Theater (wiśniowe drewno) - 290zł

RAZEM: 4350zł

Dziś ma być do odbioru i została tylko jeden problem :) Monitor ! Co prawda kupiłem nowy w styczniu, ale jeszcze do starego komputera, więc jest to 19" LG jednak z najuboższej wersji ma tylko wejście D-Sub no i nie za wysoką roździelczość natywną :) Tak więc może Wy mi na szybko doradzicie jakis monitorek 22-24" żebym mógł wykorzystać wysokoroździelczościową wydajność Radka :) I przedewszystkim miał soczyste kolory :)

W temacie: Konfiguracja do +/- 4000zł

23 08 2008 - 23:35

Vertical jest dobry nawet lepszy od Karakorum, ale dziś się dowiedziałem że są one stosunkowo głośne, polecono mi więc Scythe Mugen za 140zł podono super. A co wy o tym sądzicie ??