Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brother dcp-J315w czy epson stylus sx-425w


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 DJ Samiryi

DJ Samiryi

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 03 01 2011 - 17:44

Witam. Jak w temacie czyli kupuję jakieś użądzenie wielofunkcyjne. Do wyboru Brother DCP-J315W lub Epson stylus sx-425w ew jakiś inny w cenie do 400. Musi być wi-fi fajnie jak by był w standardzie n. Chciałem żeby tusze nie były za drogie czyli ma być tania w eksploatacji. Czekam na odpowiedź. Który lepszy, bardziej niezawodny. Z góry dziękuje i oczywiście daję plusy.

  • 0

#2 Neo

Neo

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 07 01 2011 - 20:31

Ja posiadam, od kilku dni Epson sx425w, i ja na razie nie mam zastrzeżeń co do tej drukarki, jeśli chodzi o Tusze to dzisiaj w Makro zapłaciłem 150 zł za multipacka (czyli 4 tusze razem), jeszcze do tego epsona są jeszcze wydajniejsze tusze o numerze T1295, tylko one są o ok 70 zł droższe. A co do Wifi, to ten epson posiada Wifi, lecz nie w standardzie n, tylko b,g. Aaaa i jeszcze zapomniałem ten espon kosztuje 270 zł.

Użytkownik Neo edytował ten post 07 01 2011 - 20:33

  • 0

#3 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 16 01 2011 - 03:25

Od jakiegoś miesiąca mam Brother DCP-375CW, ma WIFI, pojemny schowek na papier, może troche kłopoltliwy jeśli chce się drukować na obu stronach, ale ja jestem zadowolony. Dałem 400zł ale napewno można kupić taniej. Ladnie wyglada czarny kolor ale minus widac na nim kurz. Za komplet tuszy 1x 29ml czarny, 3x kolory po 22ml Active Jet dalem 60zl, po 15zl za sztuke. Na allegro znalazlem u siebie w Olsztynie tusze po 3zl za kolor, jeszcze nie testowalem czy dobry ten tusz, niby duzo ludzi kupuje i sa zadowoleni mowil sprzedawca, a na jego koncie na allegro nic niepokojacego nie widzialem.

Wbudowana karta sieciowa Ethernet 10/100, WiFi zgodne ze standardem IEEE 802.11b/g

Wiecej:
http://www.ceneo.pl/2702794
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 01 2011 - 12:51

Obecnie opłaca się kupić drukarki takie jak Brother czy Canon ale z Canona to tych droższych czyli od ceny 300zł, bo tylko te maja wymienne pojemniki każde z osobna kolory i dość tanie. Jeśli chodzi o Brothera to one wszystkie są drogie lecz mają możność wymiany pojedynczego pojemnika z atramentem. Ceny są różne oryginały są dość drogie ale zamienniki są tanie dostępne są już za 9zł.
Jedną wadę ma drukarka Brother głośno chodzi trochę wolniej i jakość wydruku jest niższa w kolejności : Epson, Canon, HP.
Lecz jak na domowe warunki jest jak najbardziej wskazana poprzez niskie koszty utrzymania i jak wiadomo drukarka raz podłączona pod sieć już jej z sieci nie wyłączamy lecz w tym czasie każda drukarka pobiera energię elektryczną to jest coś w rodzaju stanu uśpienia i tylko od czasu do czasu drukarka sama się budzi i uruchamia głowice do przeczyszczenia aby atrament w dyszach nie zastygł i zasklepił dysz, oraz by głowice były stale w gotowości do druku i drukowały bez zabrudzeń. Jest to czas w którym drukarka dokonuje self testu wszystkich podzespołów i konserwacji głowic. I właśnie drukarki Brother mało pobierają w tym stanie uśpienia mało energii bo nie więcej jak od 5W do okresowo 10W.
Pozostałe drukarki Canon, Lexmark, Epson, HP w tym czasie pobierają więcej energii okresowo nawet do 20W.
Dlatego nie zdziw się jak siedzisz przy komputerze w nocy drukarka wyłączona a tu nagle drukarka się budzi i słyszysz jak głowica po prowadnicy się przesuwa i zaraz potem znów zapada w śpiączkę. B)

Użytkownik brutus3 edytował ten post 16 01 2011 - 12:54

  • 0

#5 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 16 01 2011 - 18:13

Właśnie w swojej zauważyłem też że sama się uruchamia i chwile pohałasuje i zaraz jest OK. Nie jest to takie głośne w nocy nie budzi B) Nawet po wywaleniu bezpieczników nie gubi w pamięci sieci WIFI.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych