Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brother DCP-165C


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Parry

Parry

    Kobieciarz

  • 325 postów

Napisano 23 06 2010 - 14:43

Witam. Otóż mam taki problem. Gdy moje urządzenie wielofunkcyjne jest podłączone do listwy i ją włączam drukarka włącza się i tak przez 5 sek. się czyści (chyba to robi ale nie jestem pewny). Czy można się jakoś dostać do trybu serwisowego i wyłączyć to? Nie pamiętam dokładnie ale nazywa się do AC-auto.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 06 2010 - 18:48

Jeszcze raz się wypowiem w temacie, na temat wyłączania opcji serwisowej drukarki, NIE należy tego robić, po drugie drukarki nie podłącza się pod listwę zasilającą jeśli ją wyłączamy. Drukarka ma być stale (na stałe) podłączona do sieci zasilania i nigdy nie należy jej odłączać chyba że wykonujemy czynności konserwatorskie wewnątrz drukarki, czyszczenie wałków, prowadnicy itp a w urządzeniu wielofunkcyjnym czyścimy skaner.
I wtedy możemy wyciągnąć akumulatorek taki jak na płycie głównej w komputerze w celu zresetowania drukarki. Po takim zabiegu należy ją ustawić na nowo po zainstalowaniu na nowo sterowników do drukarki. Czyli po resecie pamięci drukarki należy wykasować sterownik do danej drukarki i na nowo je zainstalować według opisu w instrukcji obsługi, oraz należy zainstalować nowe pojemniki lub pojemniki z głowicami do drukarki.
Inaczej będą problemy z drukarką wcześniej czy później.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych