Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak pliku NTLDR.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aerlin

Aerlin

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 19 02 2008 - 23:55

Witam,
ostatnio chciałam sformatować młodszemu bratu komputer (mój stary komp na którym kiedyś pracowałam, oddałam mu go jakiś czas temu) i mimo, że formatowałam go dziesiątki razy – po raz pierwszy pojawił się problem.

Brak pliku NTLDR - aby restartować wciśnij ctrl + alt + del ...

Usunęłam partycję systemową, tworząc nową, surową. Skończyłam kopiowanie plików (Wind XP Professional ) i po ponownym odpaleniu komputera nie ruszył dalej do właściwej instalacji Windowsa z CD tylko zatrzymał się na tym błędzie. I nie da się nic dalej zrobić...

Co w tym wypadku mogę zrobić ? mając tylko dostęp do BIOS'a i Windowsa XP na CD ?

Chciałam zmienić kolejność bootowania, aby najpierw był rozruch z CD, ale nie da się, bo gdy wchodzę do BIOS’a w okno w którym jest lista z opcją tej zmiany – wszystko jest zacieniowane i nie mogę poruszać się nawet strzałkami.

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 20 02 2008 - 00:00

Spróbuj z inną płytką z systemem.

  • 0

#3 Aerlin

Aerlin

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 20 02 2008 - 09:48

Również nic nie dało.
Kombinowałam z dyskietką startową i chyba pogłębiłam tylko problem. Bo teraz już nie wyświetla się info o braku tego pliku, za to jest konieczność włożenia właściwej dyskietki do A, bo nawet płyty nie chce mi już czytać.
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 20 02 2008 - 11:27

W takim razie podłącz dysk twardy na innym komputerze i sformatuj...

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych