Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak możliwości połączenia z wifi po ustawieniu zabezpieczeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marshall89

Marshall89

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 09 08 2013 - 22:07

Witam serdecznie,

 

Od dłuższego czasu próbuję ustawić hasło dostępu do sieci bezprzewodowej. Router to Edimax BR-6225. Loguję się poprzez http://192.168.2.1, a następnie w ustawienia itd. Gdy ustawię np. zabezpieczenie WEP. Żaden notebook w domu (3) nie miał możliwości połączenia z tą siecią (czerwony krzyżyk). Udało mi się połączyć z tą siecią (hasło dostępu do sieci działa) z telefonu i na szczęście wyłączyłem je i wszystko działa. 

 

Próbowałem również ustawić WPA, wybierając opcję szyfrowania TKIP, znowu to samo (czerwony krzyżyk w przypadku dwóch komputerów i brak możliwości połączenia z siecią), o dziwo działa tylko na jednym komputerze.

 

Trochę boję się dalej kombinować, bo jak mi się telefon nie podłączy ani żadne notebook to będzie problem.

 

Co zrobić?

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 08 2013 - 08:15

Otwórz centrum sieci i udostępniania -> zarządzaj sieciami bezprzewodowymi (kliknij PPM na nazwę swojej sieci) wybierz "usuń sieć" w ikonce na pasku zadań gdzie pokazują się dostępne sieci wprowadź ponownie hasło. I powinno już być OK :)



Użytkownik Qauke edytował ten post 10 08 2013 - 08:16

  • 1

#3 Marshall89

Marshall89

    Początkujący

  • 57 postów

Napisano 10 08 2013 - 16:09

Otwórz centrum sieci i udostępniania -> zarządzaj sieciami bezprzewodowymi (kliknij PPM na nazwę swojej sieci) wybierz "usuń sieć" w ikonce na pasku zadań gdzie pokazują się dostępne sieci wprowadź ponownie hasło. I powinno już być OK :)

Działa, dziękuję.



  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych