Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak dźwięku:komputer->amplituner


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mario43

Mario43

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 14 02 2009 - 17:36

Witam,problem polega na tym,że po podłączeniu komputera-zielone gniazdo do amplitunera wejście phono kablem jack-chinch w ogóle już nie działa dźwięk.Najpierw miałem podłączone głośniki komputerowe i działało,potem podłączyłem na chwilę tak jak to opisałem wyżej i już gniazdo w kompie nie działa.To samo zrobiłem z przodu do zielonego gniazda i też już nie działa- cisza.Czy jest możliwe ,że spaliłem te gniazda?Coś czytałem o takich sytuacjach przy podłączaniu kompa do wzmacniacza.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 14 02 2009 - 18:29

W amplitunerze podłącz do AUX. U mnie na amplitunerze Sony w phono też nic nie słychać, znaczy się tylko jakiś cichy dźwięk.
W ogóle to w systemie dźwięk działa?

  • 0

#3 Mario43

Mario43

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 14 02 2009 - 19:14

Nie mam w amplitunerze gniazda o nazwie AUX.-jest tape/md,cd,tv/ld,video,phono. I o to chodzi, że dźwięk w systemie w ogóle już nie działa po tym zdarzeniu.To znaczy go nie słychać tak jakby gniazda do których podłączałem lub coś dalej za nimi uległy uszkodzeniu.Krótko mówiąc brak w nich sygnału po tej akcji.
  • 0

#4 Mario43

Mario43

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 15 02 2009 - 14:32

Poczytałem trochę w necie i chyba wychodzi na to,że podłączając kompa do wejścia phono w amplitunerze spaliłem albo gniazda w kompie albo gorzej coś na płycie głównej za gniazdami.Wszędzie piszą,że te wejście phono czyli na mikrofon lub gramofon ma inną zupełnie charakterystykę niż pozostałe wejścia i w momencie podłączenia innego urządzenia niż mikrofon lub gramofon mogą występować różne problemy.Czy ktoś może to potwierdzić?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych