Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bootowanie z pendrive nie chce się włączyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 qwerty098

qwerty098

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 12 2016 - 16:44

Witam, pol roku temu pożyczyłem chrześniakowi laptopa na czas nieokreślony jako, iż sam korzystałem ze stacjonarki.Jednak młody dostał nowy komputer a mi laptop zaczął być niezbędny ze względu częstych wyjazdów, więc postanowiłem, że się na niego przesiądę.Jednak po odzyskaniu laptopa, napotkało mnie wiele problemów.Chłopiec zaraz przed oddaniem mi laptopie stwierdził, że zacznie w nim wprowadzać "renowacje" i sformatowal go z windowsa xp na win 7, i mówi, że "przypadkiem" zainstalował starszą wersje biosu bash.gif . Jako, że lubie xp i mam do niego sentyment postanowiłem, że znów go postawie. Niestety na postanowieniach sie skonczyło, z poziomu systemu nie widzi żadnych nośników wymiennych, lecz w biosie widzi i pendrive i dvd (nie wiem czy to ważne, ale wole napisać), w menu botowania zaznaczam botowanie z pendrive (botowalnego) na którym jest system, laptop sie restartuje i system się normalnie uruchamia ponownie... laptop jest obecnie nie do użytku ponieważ, nie da się wrócić do nowszej wersji biosu ponieważ tak jak wspomniałem nie widzi z poziomu systemu ani pendrive ani cd/dvd, żadne sterowniki nie są zainstalowane, więc internet również nie działa... Straciłem już jakiekolwiek pomysły, licze na waszą pomoc i przepraszam za błędy ort/interpunkcyjne jeżeli takowe wystąpiły.



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 12 2016 - 23:55

Spróbuj przez USB QFlash

  • 0

#3 damian99181

damian99181

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 28 12 2016 - 11:31

a czy pendrive jest przygotowany bo bootowania?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html

Jesli nie bedzie bootowalny to nie zainstalujesz z niego systemu.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych