Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blue Screen podczas włączania się Windows Vista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 22 08 2012 - 15:03

Witam serdecznie! Mam problem z laptopem. Ostatnio wyciągnęłam z niego baterię mimo, że kabel zasilania był podłączony i przeglądałam internet przez jakieś 4 godziny. Później włożyłam już normalnie baterię, ale laptop miał problemy z włączeniem się i system zaczął się sprawdzać 2 razy z rzędu. Gdy już się włączył działał przez 10 minut, potem sam się wyłączył i tak jest do teraz wyłącza się, pokazuje się takie niebieskie tło... i potem sam się włącza od nowa... Nigdy wcześniej nie było takich problemów z nim i działał normalnie.
Co robić ??

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 22 08 2012 - 16:33

pokazuje się takie niebieskie tło... i potem sam się włącza od nowa


To jest tak zwany Blue Screen.


Pobieramy i instalujemy narzędzie Debugging Tools for Windows

Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go (wchodząc w Start > Wszystkie programy > Debugging Tools for Windows > WinDbg), po czym wybieramy File > Open Crash Dump.

Odnajdujemy na dysku pliki minidump. Zwykle zapisywane są są one w folderze systemowym.

Otwieramy znaleziony plik. Na ewentualny komunikat "Save information for workspace" odpowiadamy "No".
W pliku minidumpa interesować nas będzie ostatnia część, następująca po linijce "Bugcheck Analysis"

Jeśli system nie chce się normalnie uruchomić, to odpal go w trybie awaryjnym i wykonaj następujące czynności:


1. Prawy klik na "Mój Komputer" => [Właściwości]
2. Następnie zakładka [Zaawansowane] i przy tytule "Uruchamianie i odzyskiwanie" klik na [Ustawienia]
3. Odznaczasz opcję automatycznego restartu w razie krytycznego błędu.
4. Gdy pojawi się Blue Screen spisz kod i/lub tytuł błędu albo daj tutaj zdjęcie.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 22 08 2012 - 17:08

  • 1

#3 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 23 08 2012 - 14:00

Pokazuje się coś takiego ...

Załączone miniatury

  • komp.jpg
  • komp2.jpg

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 08 2012 - 14:47

Dobrze by było abyś pliki DMP otworzyła w programie ''Debugging Tools'' i podała zawartość tych plików w postaci txt. Po tym będziemy mieli odpowiedź na pojawiające się Blue Screen-y.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 23 08 2012 - 15:40

  • 0

#5 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 23 08 2012 - 21:13

Pobrałam już ten program, wszystko niby ok, ale nie mogę otworzyć tych plików minidumpa. W załączniku dołączam to co mi się wyświetla.

Załączone miniatury

  • min.jpg

  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 23 08 2012 - 22:26

Nie masz uprawnień administratora. PPM na ikonę programu --> uruchom jako administrator. Spróbuj odczytać ponownie plik dmp
  • 0

#7 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 08 2012 - 14:55

tych plików minidump mam jeszcze więcej... ;/
ale tutaj daje to co wyszło w tym programie w kilku z nich :)

Załączone pliki


  • 0

#8 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 24 08 2012 - 17:09

Przywróć system z dnia, w którym wyjęłaś baterię i tyle. Najprostsze rozwiązanie.
  • 0

#9 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 24 08 2012 - 23:17

***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.


Oznacza to, że musimy pobrać symbole do swojego systemu dzięki którym odczytamy w całości plik minidump - na tym etapie jest on niekompletny i może wskazywać nie ten plik co trzeba.

Zamykamy Debuggera. Po ponownym jego uruchomieniu klikamy File -> Symbol File Path -> wpisujemy:
SRV*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Następnie wciskamy [ctrl] + [D] i wskazujemy znów nasz plik minidump. Trzeba poczekać aż Debugger ściągnie sobie wszystkie symbole i przeanalizuje cały plik.
Należy pamiętać że ten proces może nieco potrwać - symbole mogą ważyć nawet ponad 10MB, także trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Wklejamy część minidumpa, o której mowa, na forum.

Wątpię żeby Blue Screen-y pokazywały się zaraz po wyciągnięciu baterii z laptopa.
Ale można spróbować przywrócić system z ostatniej dobrej konfiguracji.
  • 0

#10 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 28 08 2012 - 09:21

A jak przywrócić ten system?
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 28 08 2012 - 21:32

W linku masz wszystko opisane.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Using-Last-Known-Good-Configuration

  • 0

#12 mrówka06

mrówka06

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 09 2012 - 20:06

i co dalej z tym zrobić mam?

Załączone pliki

  • Załączony plik  xxxx.txt   4,07 KB   271 Ilość pobrań

  • 0

#13 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 03 09 2012 - 15:07

Spróbuj jeszcze naprawić system z płyty instalacyjnej. Szczegóły znajdziesz w linku:
Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia: często zadawane pytania
http://supportmicrosoft.blogspot.com/2008/01/jak-naprawi-system-windows-vista.html

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 03 09 2012 - 15:09

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych