Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokady administratora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaszczurka11

jaszczurka11

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 15 04 2008 - 19:12

Witam!

Od pewnego czasu mam problem. To znaczy jestem jedynym użytkownikiem mojego kompa, i jego administratorem. Lecz od jakiegoś czasu, gdy chcę włączyć menedżer zadań, wyświetla się, iż ta opcja została zablokowana przez administratora. Również dzisiaj, po zainstalowaniu Deamon Tool'a, gdy chciałem wybrać ilość wirtualnych dysków, wyświetla się, że te opcje może zmieniać tylko administrator.

Jak i gdzie to poprawić?

Z góry dzięki za pomoc

  • 0

#2 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 15 04 2008 - 21:02

Tak na początek ;] . Jaki masz status w "Kontach użytkowników" ?.

  • 0

#3 jaszczurka11

jaszczurka11

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 15 04 2008 - 21:10

Administrator oczywiście . . . ja (Olek - Administrator tego komputera) i gość . . .
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 16 04 2008 - 08:39

Przeskanuj komputer dobrym antywirusem i antyszpiegiem
  • 0

#5 jaszczurka11

jaszczurka11

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 04 2008 - 14:31

Przeskanowałem i czysto ;]. Może to dla tego, że miałem niedawno trojana? Pozostaje jedynie przeinstalowanie ;]????
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 16 04 2008 - 15:07

Możesz przeinstalować i się lepiej zabezpieczyć tak na przyszłość, jeśli się boisz o trojany. Jakie masz konta w zakładce użytkowników? I jakie włączone masz procesy, może tam coś/ktoś siedzi. By the way, przy instalacji windowsa zakładałeś hasło administratora w ogóle?
  • 0

#7 jaszczurka11

jaszczurka11

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 16 04 2008 - 19:22

Nie, nie ustalałem żadnego hasła administratora. Mam tylko moje konto. Nikt więcej nie ma konta na tym kompie, jest jeszcze jakiś gość, ale nie wiem po co to . . . nieważne. Skąd mam wiedzieć jakie procesy, skoro nie mogę użyć Ctrl + Alt + Del bo pisze że "zablokowane przez administratora" . . . mogę się dostać do procesów jakoś inaczej?
  • 0

#8 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 17 04 2008 - 21:05

Zaloguj się więc jako administrator :D. Czyli wyloguj się, i w oknie logowania wciśnij ctr+alt+del puść del otworzy ci się okno logowania wpisz "Administrator" i hasło jakie ustaliłeś podczas instalacji. Gdy się zalogujesz sprawdź uprawnienia wszystkich kont, zbędne usuń.
  • 0

#9 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 17 04 2008 - 21:13

Nie ustawiał hasła Admina przy instalacji więc ma odpowiedź :D
  • 0

#10 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 17 04 2008 - 21:24

Menadżer zadań masz zablokowany w rejestrze i mozliwe że nie tylko to (tak dla sprawdzenie sprawdź czy sie uruchomi: start -> uruchom -> gpedit.msc). Uruchom rejestr przejdź do klucza HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System zmień wartosc wpisu DisableTaskMgr na 0
  • 0

#11 jaszczurka11

jaszczurka11

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 18 04 2008 - 22:01

Gpedit się uruchamia. Jedyne czego nie wiem, to jak dostać się do klucza "HKCU" ponieważ mam same "HKEY_(...)". Wszedłem w jeden z HKEY i odnalazłem dalszą ścieżkę i zmieniłem wartość na 0, sprawdzę co teraz. . .

BRAWA DLA CIEBIE! Menedżer się uruchamia. Myślę że połowa problemu z głowy :P lecz pozostaje sprawa deamon toola. Przy wyborze ilości wirtualnych dysków wyświetla się: :"Nie można określić ilości napędów. Błąd dostępu do rejestru". Co o tym sądzicie?

  • 0

#12 klamra

klamra

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 20 04 2008 - 21:09

Restarcik kompa i tylko jak sie zacznie uruchamiać komp wciskaj ''c'' cały czas i powinno Ci sie wyświetlić menu z opcjami czy urochomić komputer w trybie awaryjnym i takie tam inne [beeep]rela , wybierz opcje URUCHOM W TRYBIE AWARYJNYM , Jak po wciskaniu ''c'' nie wyskoczy Ci te menu to reset kompa i powtarzasz do skutku (do 3 razy powinno już sie pojawić) dobra jak juz weźmiesz ten tryb awaryjny to czekaj aż sie systemik wczyta i w ekran logowania to wybierz konto ADMINISTRATOR podobno nie zakładałeś hasła po zalogowaniu wejdz w panelik sterownia wywal swoje stare konto i utwórz nowe też admina. i powineneś mieć wszystkie opcje odblokowane a jak nie to tak jak koledzy pisali cos se poblokowałeś z 0, 1.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych