Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd przy instalacji systemu 0xC0000005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 22 07 2011 - 12:38

Witam

Jestem tutaj nowy , więc proszę o wyrozumiałość ;)

Otóż przy starcie systemu pokazuje się Blue Screen . Są dwa typu pojawiania się tego komunikatu : zaraz po wpisaniu hasło do konta oraz gdy wpisze hasło jest ok, a jak ruszę myszką to klapa ;)

I proszę nie mówić ,że mam zrobić minidumpe , czy jakoś tak , bo w systemu awaryjnym jest tak samo i nie mam dostępu do kompa niemalże. Nie mogę jednym słowem nic zrobić :)

Moja konfiguracja

Dołączona grafika

Antywirus : Avast! Pełna wersja , więc można wykluczyć wirusa




Niedługo zrobię zdjęcie tego problemu . Bardzo proszę o pomoc . Jest to komputer , który jest mi potrzebny do pracy , więc jest to priorytet .

  • 0

#2 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 22 07 2011 - 12:40

Podaj kod błędu.

  • 1

#3 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 22 07 2011 - 12:42

Użyj opcji napraw w manu instalacyjnym windowsa.
Jeśli to nie pomoże a powinno to ponownie postaw system, formatując partycję na której jest obecny.
Jeśli czysty windows od ręki będzie walił bsodami to albo jest to pirat albo masz walnięty dysk.

Użytkownik Wujek Celdur edytował ten post 22 07 2011 - 12:45

  • 1

#4 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 22 07 2011 - 16:01

Nie mogę podać kodu błędu ( minidump ) , ponieważ nie mam w ogóle dostępu do systemu . Próbowałem wszystkiego :

- Zmieniałem napięcia pamięci , procesora itd
- Zmieniałem taktowanie procesora
- Wykładałem pamięci ( 4 x 1GB - 2 jednej firmy i 2 drugiej , ponieważ brat przeszedł na DDR 3 i mi oddał )
- Przywracanie systemu
- Naprawa systemu
- Naprawa systemu z płytki instalacyjnej
- Uruchomienie systemu z rozdzielczością 640 x 480
- Włączenie systemu z rejestrowaniem rozruchu
- System awaryjny - jest tak samo jak z systemem podstawowym
- Tryb debugowania
- Diagnostyka pamięci

Czy jeśli podepnę dysk do innego komputera i stworzę nową partycję ( mam obecnie jeden dysk 300GB Samsung , dwie partycje ) i zainstaluje nowy system to będzie działać? Czy mam cały dysk sformatować ?
  • 0

#5 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 22 07 2011 - 21:36

Widzę, że taktujesz ładnie procesor. Słuchaj, przywróć na chwilę ustawienia fabryczne taktowania procka i jeżeli problem zniknie, po prostu mniej podkręć.
  • 1

#6 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 23 07 2011 - 10:27

Czyli tam gdzie jest obecne taktowanie procesora , tylko wyżej jest ustawienie o ustawieniach fabrycznych ? Bo jak ustawie Enabled to jest 3.9 GHz , a jak Disablet to jest 2.2 GHz ( sam podkręcałem procesor , tylko zapomniałem nazwy tych ustawień ) . Jeśli tam miałem zmienić na Disabled to tak już robiłem i nic .

A może jakbym całego BIOS-a zresetował ? Mam pytanie : Czy mogę zresetować BIOS-a nie wyjmując baterii , tylko w ustawieniach BIOS-u ?
  • 0

#7 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 23 07 2011 - 11:57

Load Default Settings powinna być taka opcja ;)
  • 1

#8 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 23 07 2011 - 17:50

Ok spróbuje takiej opcji . Na razie sformatowałem dysk i od nowa stawiam system ( brat ostatnio dał mi dwie kości po 1GB , więc 64-bitowaca zainstaluje - wcześniej był 32-bit) Ultimata . Zobaczę co będzie i napiszę .
  • 0

#9 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 24 07 2011 - 19:15

Mam mały problem z zainstalowaniem . Boje się ,że coś jest z dyskiem. Jest jakiś program do przetestowania , czy dysk jest sprawny ?

Witam. Przed chwilą sprawdziłem dwoma programami ( HDD Life oraz HDD Health) . jeden pokazał 94% sprawności dysku , a drugi 100% . Jeśli dwa programy dały pozytywny efekt
to znaczy,że z dyskiem wszystko OK.

Mój dysk : Western Digital 300GB WD3000JS

Szczegółowe informacje ( to co pisze na dysku ):

MDL : WD3000JS-63PDB1
DATE : 14 SEP 2007
DCM : HHBHCA2CHN

Miałem problem z instalacją windowsa 7 . Wyskakiwał błąd ,że '' brak źródła '' czy coś . Na samym początku tak było . Mam 3 Windowsy 7 - 3 komputery , więc zaraz sprawdzę czy to wina płyty , czy sprzętu .
  • 0

#10 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 07 2011 - 11:18

Witam po raz kolejny . Mam problem teraz z instalacją Windowsa 7 ( z XP też jest taki błąd ) . Nie wiem co zrobić . Poniżej jest zdjęcie tego błędu :


Dołączona grafika



Z XP jest podobny błąd . Też coś z źródłem ,że nie może skopiować pliku itp . XP jest orginalny , a Windows 7 też . Co mam zrobić ?
  • 0

#11 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 25 07 2011 - 11:22

a Windows 7 też .


Nie kłam po pierwsze, masz 2 rozwiązania. Jeżeli posiadasz oryginalny klucz do PC pożycz od kogoś oryginalną płytę, a jak nie masz to kup windowsa :D

Użytkownik GoodMilk edytował ten post 25 07 2011 - 11:22

  • 1

#12 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 25 07 2011 - 11:53

Kolego SaveMe z Tobą jest coś chyba nie tak. Ustaliliśmy że masz piracką wersję windowsa po co wiesz piszesz o tym samym problemie w innym temacie ?

  • 1

#13 Emmers

Emmers

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 07 2011 - 14:30

Witam

Jestem tutaj nowy , więc proszę o wyrozumiałość xD

Otóż przy starcie systemu pokazuje się Blue Screen . Są dwa typu pojawiania się tego komunikatu : zaraz po wpisaniu hasło do konta oraz gdy wpisze hasło jest ok, a jak ruszę myszką to klapa :D

I proszę nie mówić ,że mam zrobić minidumpe , czy jakoś tak , bo w systemu awaryjnym jest tak samo i nie mam dostępu do kompa niemalże. Nie mogę jednym słowem nic zrobić :D

Moja konfiguracja

Dołączona grafika

Antywirus : Avast! Pełna wersja , więc można wykluczyć wirusa




Niedługo zrobię zdjęcie tego problemu . Bardzo proszę o pomoc . Jest to komputer , który jest mi potrzebny do pracy , więc jest to priorytet .





Nie wiem czy mogę tutaj zamieścić link do mojego poradnika na portalu PD ale tam cię odsyłam http://podajdalej.pl/Poradniki/Temat/3465
Wprawdzie poradnik napisałem z myślą o XP ale przyczyny i rozwiązania są bardzo podobne w każdym systemie Microsoftu
W twoim wypadku bardzo prawdopodobne wydają się być problemy z którymś ze sterowników ,możliwe że karty graficznej , ewentualnie przyczyną mogą być poważne błędy na dysku twardym. Proponuję nagrać sobie płytę z Mini Windows XP z której uruchomisz komputer i naprawisz błędy za pomocą narzędzia chdsk .
Pozdrawiam



Witam po raz kolejny . Mam problem teraz z instalacją Windowsa 7 ( z XP też jest taki błąd ) . Nie wiem co zrobić . Poniżej jest zdjęcie tego błędu :


Dołączona grafika



Z XP jest podobny błąd . Też coś z źródłem ,że nie może skopiować pliku itp . XP jest orginalny , a Windows 7 też . Co mam zrobić ?


Proponuję wypalić płytę z HDD Regeneratorem i przeskanować dysk na obecność bad sektorów .
Tu znajdziesz obraz ISO takiej płyty http://chomikuj.pl/ela.paszko/Niezb*c4*99dnik/Narz*c4*99dzia+r*c3*b3*c5*bcne/HDDREG,808112136.iso
Wypal obraz na CD i z takiej płyty odpal komputer . Obsługa jest intuicyjna wciskasz 1 potem znowu 1 i rozpocznie się skanowanie i ewentualna naprawa bad sektorów . Trwa to dość długo ale z reguły wszystkie błędy zostają naprawione.
Jak się wypala płyty z obrazu pewnie wiesz ale na wszelki wypadek masz tu filmy pokazujące jak to się robi w Nero i Ashampoo
http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=443435785
http://chomikuj.pl/ShowVideo.aspx?id=443434366
  • 1

#14 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 07 2011 - 14:43

Dobra kręciłem was ,że mam oryginalnego Windowsa , ale nie mam. Mam oryginał XP oraz oryginał 7 na laptopa ( Dell Studio ) ,a na tego kompa co był zepsuty był Windows 7 Ultimate SP1 PL 32-bit nie oryginalny , ale wyglądało jak oryginalny bo był aktywowany itp itd . Wcześniej było wszystko OK . Płytkę wypaliłem tym programem : http://pobierz.pl/programy/windows/multimedia/nagrywanie-plyt-cd-dvd-blu-ray/Nero . Teraz ściągnąłem inną kopię systemu i jest to samo . Tak jak wcześniej pisałem - skanowałem dysk . Nie wykryło błędów . Obecnie mój cały dysk jest sformatowany . A kopia jest oryginalna. Oryginalne niezmodyfikowane ISO z MSDN (Microsoft Developer Network) , więc powinien się zainstalować poprawnie . jak instalowałem Xp wyskoczyło teraz ,że nie można skopiować X pliku . Kliknąłem , aby to zignorował . I teraz jak się instaluje to każe mi wybrać język itp , ale ani myszka , ani klawiatura nie działa . Ale wolałbym , abyście pomagali mi z Windows 7 , bo XP przestanie być oficjalnie wspierany przez Microsoft w 2014 , a do tego mam kartę graficzną z DirectX 11 i 4GB - system 64-bit .

PS: Za utrudnienia przepraszam - za kręcenie z tym Windowsem , ale już powyżej wszystko wyjaśniłem.
  • 0

#15 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 25 07 2011 - 17:06

Niesamowity żart. Strasburger mógłby się uczyć od Ciebie. Nie wiem jak inni ale ja się pogubiłem już w tym gąszczu. Tego windowsa co chcesz teraz zainstalować to masz oryginalnego czy nie ?
  • 1

#16 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 07 2011 - 17:49

Mam oryginalną kopię . Oryginalne niezmodyfikowane ISO z MSDN (Microsoft Developer Network) .

Ten system co chce zainstalować : Windows 7 Ultimate SP1 PL 64-bit .

@ EDIT

To nie był żart , tylko większość forum nie pomaga użytkownikom z pirackim Windowsem , ale jak napisałem wyżej- to jest oryginalna kopia .

Wróćmy do tematu . A więc tak:

Tak jak napisał użytkownik Emmers - przeskanowałem dysk tym programem i nic. Jest to samo . Dla pewności komputer skanuje jeszcze raz .

Spróbowałem znowu instalować Win 7 i wyskoczył błąd. Ten sam , ale tym razem pisze kod błędu :

Dołączona grafika

Już pobrałem Windows XP mini . Zaraz spróbuje go zainstalować . Jakie może być jeszcze rozwiązanie ? Bo cały czas nie mogę rozwiązać tego problemu .

Użytkownik SaveMe edytował ten post 25 07 2011 - 17:37

  • 0

#17 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 25 07 2011 - 19:10

Podkręcałeś procesor lub inne komponenty?
Spróbowałbym uruchomić instalacje tej płyty na innym komputerze. Również polecam sprawdzić pamięć RAM MemTest86+:D
  • 0

#18 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 25 07 2011 - 19:44

Błąd wypalania danych na DVD. Lepiej kup DVD-RW/DVD+RW i na nią wypal jak się nie uda to wyczyścisz płytkę i nagrasz od nowa.
  • 0

#19 SaveMe

SaveMe

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 07 2011 - 20:39

Tak , procesor był podkręcany , ale zresetowałem BIOS-a . Jak mam sprawdzić pamięć memtest jak nie mam systemu ? :D

A instalacje sprawdzałem na dwóch innych płytach i nic. Teraz jak instalowałem Windows XP mini 2.1 to wyskakiwało,że nie można zainstalować X pliku . Jak kliknołem , aby zignorował to tak samo było z kolejnym plikiem. Co mam zrobić ? Próbowałem także zainstalować z oryginalnej płytki WIndowsa XP , ale to samo co z XP Mini 2.1 . Co mam zrobić ?
  • 0

#20 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 25 07 2011 - 21:02

Jak mam sprawdzić pamięć memtest jak nie mam systemu ?


Uruchamiając z pendrive lub dyskietki?

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych