Skocz do zawartości


Zdjęcie

BitComet nie zasysa, transfer tragedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tigolina

Tigolina

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 07 2008 - 17:33

Witam!

Próbowałam najpierw poszukać potrzebnych mi informacji w postach ale żaden z nich zdaje się nie pasować do mojego problemu. Dzisiaj zainstalowałam sieć bezprzewodową. Obecnie są pod nią podłączone dwa komputery. Tzn. jeden bezprzewodowo a drugi kablem lan bezpośrednio do modemu. I oto przy obu komputerach mój BitComet ledwo cokolwiek zasysa a na LAN jest spory transfer. Mój BitComet pokazuje DHT Connected Node 0 i jest blocked. Ale zaraz po odłączeniu kabla LAN transfer u mnie rośnie, mimo, że nadal pokazuje blocked itd. Nie jest to jakiś zawrotny transfer ale wyższy ;) Próbowałam forwardować port, wg instrukcji mojego providera i strony www.portforward.com, ale mi się nie udało. Wiem też, że powinnam uzyskać statyczne IP ale w momencie, kiedy wpisuje dane wg tego co pokazuje mój modem, okazuje się, że nie mogę tak zrobić, gdyż inny komputer korzysta z tego samego adresu. Jaki więc adres mogę wpisać dla komputera podłączonego LANem? Modem to Scientific Atlanta 2434...Czy ktoś mógłby mi pomóc krok po kroku jak sie do tego zabrać? Co jest najważniejsze przy odblokowywaniu portu? I jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś możliwość podziału transferu tak, abym ja też mogła swobodnie korzystać z sieci? To trochę denerwujące, bo przy prędkości internetu 8Mb zasysam 8-10 kB a drugi user śmiga na łączu...

Załączam screen ze stony modemu, może pomoże jakoś opis opcji...
Z góry dziękuję.

Załączone miniatury

  • screen.jpg

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 28 07 2008 - 19:06

Witam.

Tak więc po kolei.

Próbowałam forwardować port, wg instrukcji mojego providera i strony www.portforward.com, ale mi się nie udało.

A jaki port przekierowywałaś? Z tego, co udało mi się znaleźć w necie bo z owej aplikacji nie korzystam to BC korzysta z portu 27387. Możesz to sprawdzić wchodzą w ustawienia aplikacji. Po za tym, musisz przekierować taki port na konkretne IP - a jeśli w sieci masz DHCP - czyli przydzielanie przez router adresu to w ten sposób się nie uda.

Wiem też, że powinnam uzyskać statyczne IP ale w momencie, kiedy wpisuje dane wg tego co pokazuje mój modem, okazuje się, że nie mogę tak zrobić, gdyż inny komputer korzysta z tego samego adresu. Jaki więc adres mogę wpisać dla komputera podłączonego LANem?

Nie myl pojęć. Adres IP, brama, maska, DNSy jakie masz wpisane w opcjach modemu to jedno, a to co dzieje się w Twojej sieci wewnętrznej LAN to drugie.

Żeby to wszystko działało tak jak należy musisz trochę pozmieniać (Niestety, ale tego modelu nie znam więc nie jestem Ci w stanie powiedzieć gdzie dokładnie kliknąć. Opieram się w tym momencie na opcjach, jakie są ogólnie stosowane w routerach):

Na początek, jeśli internet działa musisz zobaczyć jakie adresy nadaje Ci modem w sieci wewnętrznej.
- otwórz Menu start | Uruchom | cmd | ipconfig /all - po wpisaniu tej komendy zobaczysz jakie 'wartości sieciowe' przydziela Ci modem. Tzn. adres IP, maska podsieci, brama, dnsy. Zapisz sobie to na kartce.
- wejdź teraz do opcji modemu i odnajdź opcje sieci lan. Musisz teraz odnaleźć opcje DHCP - odpowiedzialną za nadawanie ip i wyłączyć ją (Disable). Zapewne utracisz połączenie z modemem i tym samym internet.
- otwórz kolejno Menu start | Panel sterowania | Połączenia sieciowe | Właściwości połączenia które korzysta z sieci | Właściwości protokołu TCP/IP - teraz musisz wybrać opcje 'przypisz adres ip ręcznie' jak również 'przypisz dns ręcznie' i wpisać te, które wcześniej spisałaś. Akceptujesz zmiany, wyłączasz i włączasz kartę sieciową. Sprawdź, czy sieć działa - musi, jeśli poprawnie wpisałaś adresy.

Taką samą czynność - tzn. ręczne przypisanie adresów musisz zrobić na drugim komputerze.

Po wykonaniu tego, zaloguj się do modemu i w zakładce port forwarding dodaj nową pozycje o dowolnej nazwie, port z którego korzysta aplikacja i adres ip Twojego komputera - ten, który wpisałaś wcześniej we właściwościach karty sieciowej. Będziesz też musiała wybrać typ portu - TCP lub UDP. Jeżeli masz opcje BOTH (obydwa te porty na raz) to jej użyj - jeśli nie, musisz stworzyć dwie reguły - każda z innym rodzajem portu.

...to na tyle - teraz już masz statyczne ip i port przekierowany właśnie na nie.


I jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś możliwość podziału transferu tak, abym ja też mogła swobodnie korzystać z sieci?

Żeby podzielić pasmo potrzebna jest Ci opcja QoS - a zakładam, że Twój modem jej nie posiada. Ale możesz pobawić się takimi aplikacjami jak chociażby 'NetLimiter' w którym ustalisz prędkość łącza.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 Tigolina

Tigolina

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 07 2008 - 20:28

Dziękuję bardzo za pomoc ;) P2P działa już bez zarzutu, aż miło popatrzeć! Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych