Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bios nie widzi dysku i napędu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 karbex

karbex

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 02 2008 - 10:01

Witam , kupiłem nowy komputer, bez dysku i napędu cd. Po zamontowaniu sprzętu bios nie widzi napędów, (dysk na zworkach - master, napęd na zworkach - slave, obydwa napędy na jednej taśmie bo mam jedno gniazdo IDE) ale co jest jeszcze dziwnego; po odpięciu cd bios widzi dysk, a po odpięciu dysku bios widzi napęd. Dysk i napęd widziane są tak jak są ustawione na zworkach, tzn. dysk jest iwdziany jako master, a cd jako slave (to przy podpięciu jednego z dwóch). Natomiast jeżeli podepnę obydwa napędy, nie widzi żadnego. Co to może byc ??

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 01 03 2008 - 11:24

Pewnie złe ustawienie zworek. Napisz dokładnie co to za dysk

  • 0

#3 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 01 03 2008 - 15:15

problem mas zna zworkach i jednym kablu , przestaw zworki by rozróżnianie odbywało sie za pomocą podłączenia wtyczek , powinno pomóc.
  • 0

#4 karbex

karbex

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 03 2008 - 14:02

problem mas zna zworkach i jednym kablu , przestaw zworki by rozróżnianie odbywało sie za pomocą podłączenia wtyczek , powinno pomóc.


Witam, przestawiłem zworki - dysk na slave a napęd na master i jest ok, dzięki za pomoc i zainteresowanie
Pozdrawiam

problem mas zna zworkach i jednym kablu , przestaw zworki by rozróżnianie odbywało sie za pomocą podłączenia wtyczek , powinno pomóc.


Witam, przestawiłem zworki - dysk na slave a napęd na master i jest ok, dzięki za pomoc i zainteresowanie
Pozdrawiam

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: niewidoczny dysk nie wykrywa dysku nie widzi dysku dysk problem podłączenie podłączenie dysku wykrywanie dysku



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych