Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezprzewodowa mysz - pomoc przy wyborze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 MATOS

MATOS

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 08 12 2010 - 21:18

Witam, posiadam myszkę Microsoftu( Wireless Optical Mouse 2.0A - na myszce pisze model 1008 ). Jako, że jest już trochę stara i niemodna, chciałbym ją zmienić na coś lepszego. Popatrzyłem trochę po aukcjach internetowych i sklepach ale jakoś nic mi nie przypada do gustu za dobitnie. Szukam takiej myszki abym nie odczuł jakiegoś spadku w wygodzie użytkowania i ogólnie przy pracy na komputerze. Jako że gram trochę w gry podobają mi się myszki dla graczy - ale też normalne mi się podobają. Czyli tak, myszka musi długo trzymać na bateriach( ta którą posiadam tak ma ), jestem praworęczny więc na prawą rękę, design( jakieś fajne cudo musi być), cena tak do 200( może być troszkę więcej) zł.
Poniżej umieszczę style myszek które mi się podobają:
Microsoft Arc : http://allegro.pl/mysz-microsoft-arc-wireless-notebook-mouse-black-i1357138408.html
Microsoft Sidewinder X8 : http://allegro.pl/mysz-microsoft-sidewinder-x8-bluetrack-2-4ghz-w-wa-i1340052965.html ( to ta dla graczy - fajny według mnie ma design ) - tu mam pytanie czy są jeszcze jakieś myszki z taką technologią optyczno-laserową?
Proszę o opinie o tych myszkach lub o podrzucenie jakiś innych fajnych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS: Możecie podawać swoje typy myszek, a ja wybiorę potem sobie, która będzie dla mnie najlepsza.

  • 0

#2 Drognan

Drognan

    Początkujący

  • 91 postów

Napisano 09 12 2010 - 00:04

Obecnie najbardziej precyzyjne są myszki z technologią laserową.
Nie posiadają one części mechanicznych,które łatwo ulegają zanieczyszczeniu i wymagają konserwacji.
Zastosowanie w takiej myszy diody laserowej zwiększa jej rozdzielczość oraz czułość.

Ja używam obecnie myszki bezprzewodowej-laserowej Logitech,model: V450 Nano

  • 1

#3 johny88

johny88

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 09 12 2010 - 17:31

SideWinder X8 jest o tyle fajny, że działa w technologii BlueTrack, tej samej, która jest używana w najlepszych laptopowych gryzoniach MS (sam mam Wireless Mobile Mouse 4000). Mówiąc inaczej - X8 będzie spoko działała praktycznie na każdej powierzchni.

http://stacjakultura.pl/6,35,9937,Pod_lupa_technologia_BlueTrack,artykul.html
  • 1

#4 MATOS

MATOS

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 09 12 2010 - 20:20

Dziękuję za podpowiedzi. Jeśli jeszcze ktoś chciałby podsunąć jakiś sprzęt to bardzo byłbym wdzięczny. Swoją drogą podoba mi się ten SideWinder X8 tylko czytałem na jakiejś aukcji, że wytrzymuje bez ładowania do 30 godzin grania - dużo siedzę przy komputerze więc nie wiem czy to by dla mnie nie było jakimś utrudnieniem( podoba mi się wygląd tej myszki ).
  • 0

#5 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 10 12 2010 - 00:14

Jeżeli nie masz "parcia: :D na 4000DPI i technologię bezprzewodową to polecam ci zwykłego SideWindera. Kosztuje jakieś 70 zł mniej, ma o 2000DPI mniej ale ma tyle samo przycisków :P I jak dla mnie wystarcza w zupełności
  • 1

#6 johny88

johny88

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 10 12 2010 - 14:50

Plusem X8 jest to, że można jej używać także w trakcie ładowania.
Jeśli podoba Ci się wygląd, a nie chcesz wydawać dużo kasy - zwykły SideWinder będzie w sam raz dla Ciebie.

http://www.nokaut.pl/myszy/mysz-microsoft-sidewinder-mouse.html
  • 1

#7 Neo

Neo

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 10 12 2010 - 22:38

Ja z mojego doświadczenia mogę polecić myszkę Logitech VX NANO.

Proszę oto link http://www.nokaut.pl/myszy/mysz-logitech-vx-nano.html

Moim zdaniem jest to bardzo dobra myszka.

Sam z niej korzystam i jeszcze się nie zawiodłem na niej w ogóle.

Polecam tą myszkę.

Użytkownik Neo edytował ten post 13 01 2011 - 21:26

  • 1

#8 mmrozek

mmrozek

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 24 12 2010 - 01:06

Ja polecam Microsoft Wireless Mobile Mouse 3000. Bez zbędnych bajerów, ale wytrzymała, niewielka i działa bez zarzutów. Jest też znacznie tańsza od np. Microsoft Arc, która w założeniu ma być "designerska" i przez to kosztuje 2x więcej.
  • 1

#9 Bamber

Bamber

    Jestem bot

  • 580 postów

Napisano 24 12 2010 - 01:46

Ja od siebie mogę polecić myszkę z której korzystam już rok czasu. Jest to modecom mc-619. Mała i zwinna- dobrze spisuje się w grach, ma dwie funkcje przewijania, nadajnik wykonany w nanotechnologii zapewnia zasięg do 10m, wytrzymuje średnio 3 miesiące na akumulatorkach 900mAh

Użytkownik sebastian10394 edytował ten post 24 12 2010 - 01:47

  • 1

#10 Timothy

Timothy

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 25 12 2010 - 13:17

Nie jestem zwolennikiem myszek bezprzewodowych. Za dobrą kablową, laserową możesz dać 50zł i masz pro mysz. Bezprzewodowe mają jedną wadę - są bezprzewodowe, a co za tym idzie mają zasilanie bateryjkami, które szaleją jak się kończą. kup sobie lepiej przedłużacz USB :D.

A tak na serio, to jeśli poznasz trochę rynek to raczej nie dasz się wkopać w coś drogiego i średniej jakości.
  • 1

#11 savi

savi

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 25 12 2010 - 13:24

Ja polecam myszkę Icon7 Z500 super działa, ma świetny wygląd. Osobiście wole myszki przewodowe. Icon7 Z500 warte polecenia

  • 1

#12 rainbowwarrior

rainbowwarrior

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 11 01 2011 - 18:00

Co do żywotności baterii, to polecam Logitech M705. Producent deklaruje żywotnosć 3 lata i sądzę, że nie ma w tym żadnej przesady. W porównaniu do mojeje starej przewodowej jest wyraźnie cięższa, ale pewnie wszystkie na baterie AA tak mają.

  • 1

#13 berett

berett

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 05 2011 - 12:17

ja polecam niedrogi zestaw bezprzewodowy mysz i klawiatura a4tech

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych