Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezpieczeństwo na facebooku - ktoś ukrył, że się logował z mojego konta.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielonaa

zielonaa

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 07 2012 - 13:17

Witam! Mam pewną zagwostkę - otóż zastanawiam się, jak to się dzieje, że na moim koncie na facebooku (ustawienia konta --> bezpieczeństwo) nie zapisuje się, gdy loguję się z komputera mojego faceta...?

Np. dzisiaj będąc u niego zalogowałam się na mojego fb, a po przyjściu do domu mam tylko jedną aktywną sesję - moją właśnie domową. Kombinowałam już wcześniej na kilka sposobów: ustawiałam powiadomienia, miałam rozpoznane urządzenia - ale to nic nie daje. Kiedyś zawsze widziałam datę i godzinę logowania z jego komputera, a teraz przychodzę do domu i albo ani śladu, że ktoś na moim koncie był, albo jak mam zapisaną jakąś starą wizytę, to data jest ciągle stara - jak gdyby tej jego późniejszej wizyty zupełnie nie było.

Czy możliwe jest jakieś zablokowanie czegoś, by nasze logowania z czyjegoś konta nie były widoczne? Przepraszam, że tak to nazywam, ale nie znam się zupełnie. Nie podejrzewam, żeby była to kwestia przeglądarki (ja mam firefoxa, on ma chroma), bo kiedyś-kiedyś zapisała mi się jego wizyta z chroma.

Już zgłupiałam normalnie, bo gdy mój facet loguje się z mojego lapka na swoje konto na fb, to zawsze się ta wizyta odnotowuje. Aż przeszperałam jego ustawienia fb, czy ma jakoś inaczej niż ja zaznaczone, no ale nie ma (albo coś przeoczyłam)

Ma ktoś jakiś pomysł? Mój facet jest generalnie obcykany w komputerach, ja z kolei jestem zielona - aczkolwiek od mniej więcej pół roku przyglądam się jak to funkcjonuje i mam pewność, że "ktoś" tu w czymś paluszki maczał...

Użytkownik zielonaa edytował ten post 10 07 2012 - 13:19

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 07 2012 - 14:56

Nie wiem czy oto ci chodzi, albo łatwo sprawdzić kto i skąd się logował na nasze konto wchodząc w Ustawienia konta -> Bezpieczeństwo -> Sesje (sprawdzanie IP Facebook). Tak jak na obrazku:

Dołączona grafika

Jak klikniesz zakończ aktywność to te komputery z których się logowałaś będą wymagały ponownego zalogowania - utworzenia nowej sesji na Facebook. Bardzo przydatne narzędzie, jak zapomnisz się wylogować lub jak chcesz sprawdzić czy ktoś się nie logował na twoje konto na Facebooku.

W opcjach w podanej zakładce masz jeszcze możliwość włączenia: Powiadomienia dotyczące logowania na email lub SMS. W ten sposób bardzo łatwo namierzysz kogoś kto korzysta z konta bez twojej zgody.

Pełen artykuł znajdziesz tutaj: Jak sprawdzić czy ktoś się nie logował na nasze konto na Facebooku - Tweaks.pl

  • 0

#3 Kaaasia

Kaaasia

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 11 03 2013 - 17:18

hej ;) mój chłopak wchodzi na fb z telefonu, zapisywały się wcześniej aktywne sesje lecz ja je kilka razy 'zakończyłam' ,teraz nie widać kiedy on wchodzi na konto ponieważ nie zapisują się aktywne sesje. co zrobić żeby to wróciło ? pomóżcie
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 03 2013 - 05:15

Zmień hasło i będzie po krzyku. Sesje powinny się zawsze zapisywać.
  • 0

#5 Kaaasia

Kaaasia

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 03 2013 - 21:43

hej, dzieki bardzo :) a wiecie może co zrobić żeby wiadomości przysyłane na fb były też przysyłane na pocztę e-mail ? czytałam cos o anulowaniu subskrypcji ale nie znam się na tym a kiedyś mi przychodziły powiadomienia na pocztę ale coś wcisnełam z tego co pamiętam (chyba) i już nie przychodzą. Da się to jakos ustawić? bo na fb w ustawieniach patrzyłam i nic.
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 03 2013 - 17:38

Kliknij na ustawienia prywatności i email. Pojawi Ci się wybór powiadomień z ponad 59 opcjamI dostosowania!
  • 0

#7 Kaaasia

Kaaasia

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 03 2013 - 21:56

no własnie z tym jest problem bo wyskakuja mi tam tylko dwie możliwości:
* wszystkie powiadomienia poza tymi, subskrypcja których została przez Ciebie anulowana
* tylko powiadomienia dotyczące Twojego konta, bezpieczeństwa i prywatności

pamiętam jakis czas temu było ich więcej tak jak mówisz, ale chyba wszystkie powyłączałam i nie ma. Da się to jakoś odwrócić ?
czytałam na forach ale tez nic nie znalazłam.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 03 2013 - 03:25

Na pewno dobrze sprawdzasz? Ja mam tak:

Dołączona grafika
  • 0

#9 Kaaasia

Kaaasia

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 03 2013 - 14:09

no własnie miałam takie coś dawno temu, z małą różnicą bo było 'zobacz wszystkie 17' a nie 59. A teraz mam tak ze sa tylko te dwie możliwości. Sprawdzałam już kilka razy i nic. A to nie jest tak że jak ktoś wszystkie te powiadomienia powyłącza to już ich później nie ma ?

Użytkownik Kaaasia edytował ten post 15 03 2013 - 14:13

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych