Skocz do zawartości


Benekol

Rejestracja: 28 sty 2012
OFFLINE Ostatnio: 28 02 2012 10:12
-----

Moje tematy

Problem ze stabilnością komputera.

28 01 2012 - 12:03

Witam.

Kolega nakierował mnie na Wasze forum więc łapię się ostatniej deski ratunku, czyt. Was!

Na wstępie napiszę że chodzi tu o grę Battlefield3, problem powtarza się notorycznie uniemożliwiając normalną grę.

Mam z nią problem, nie wiem czy to wina gry czy mojego komputera.
Do tej pory grałem na rozdziałce 1280x1024, ustawienia ultra i wszystko było okej 60 fps zero ścinki aż tu nagle na 5 sekund komp jakby się zamraża i przez ten czas wyświetla klatkę na sekundę.
Jest to bardzo uciążliwe! Myślałem że moja karta graficzna jest zalecana do wyższych rozdzielczości, ze względu że kupowałem ją około 4 miesiące temu, i aktualnie jest jedną z lepszych kart na rynku.
Dzisiaj kupiłem nowy monitor - Samsung S27A350H, 27 calowy monitor z rozdziałką 1920x1080, podłączone kablem hdmi-hdmi.
Pełen nadziei że problem już zniknął odpalam grę a tu identyczne zachowanie komputera.
Karta ładnie się poci bo temperaturka kręci się czasem do 87 stopni ale o to się nie martwię bo nie jest aż tak bardzo wysoka.
Procek skacze do 62-65 stopni i dalej nie idzie. Windows nie jest zamulony, stoi od nowości czyli od wakacji. Myślałem nad tym że może mój zasilacz jest za słaby, lecz nie chcę kupować w ciemno póki nie będę pewny. W innych grach nie mam takiego problemu, czasami przytka się na World of Warcraft ale to już po dobrych kilku godzinkach gry. Need for speed shift2 chodzi bez ścinki, Crysis 3 też (nie dziwota puszczony z ps3) itp. Niżej zamieszczam specyfikację komputera:

Windows 7 32bity
AMD Phenom II X4 955 (nie kręciłem go więc chodzi na 3.2ghz)
M4A88TD-V EVO/USB3
4GB 1333mhz
Bequiet 530W
1TB Barracuda 7200 rpm
2 mb internet neostrada (router NETGEAR DG834G)
palit gtx 570 (stery najnowsze : 290.53)