Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd 0cx000000f WINDOWS 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 alex283

alex283

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 09 2011 - 20:24

Witam. Był juz kiedyś taki temat ale kolega posiadał płyte WINDOWSA a ja przy zakupie laptopa niestety nieotrzymałem zadnej płyty a mianowicie sprawa wyglada tak:


Po wlaczeniu laptopa pokazuje się czarno białe okno i pisze tak

Menadzer rozruchu systemu windows
Uruchomienie systemu nie powiodło się. Przyczyną może byc ostatnia zmiana sprzetu lub oprogramowania. Aby rozwiazać ten problem:
1.Włoż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie uruchom komputer.
2.Wybierz ustawienia jezyka, a nastepnie kliknij przycisk Dalej.
3.Kliknij pozycje napraw ten komputer.

Jesli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera aby uzyskać pomoc


Stan: 0xc000000f
Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostepne



Ostatnia rzecza jaka zrobilem na komputerze (a raczej próbowałem) bylo przywrocenie systemu, zależy mi bardzo na zdjeciach i dokumentach które tam mam ale chcialbym zeby moj komputer znowu dzialał Niestety jak juz pisałem niemam zadnej płyty z windowsem ( niewiem czemu wogole przy zakupie nieotrzymałem zadnych płyt )

Mam nadzieje że pomożecie mi jakoś uruchomic tego kompa i prosiłbym tak na chłopski rozum bo niejestem informatykiem i zbytnio sie na tym nieznam ;)

Użytkownik qauke edytował ten post 03 06 2012 - 23:02
przenoszę

  • 0

#2 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 21 09 2011 - 20:36

Uszkodzone pliki rozruchowe windows.
Komputer nie upadł ? Nie był poddany wstrząsom ?

Jeśli nie potrafisz obsługiwać wiersza poleceń ( możliwe rozwiązanie komendą BOOTREC /Fixmbr /Fixboot) konieczne będzie użycie dysku instalacyjnego systemu windows oraz jego naprawa - dzięki temu nie utracisz danych.

Jeśli posiadasz licencję, masz prawo we własnym zakresie wykonać kopię płyty- zwyczajnie sobie ją wypalić na DVD - liczy się to że masz "naklejkę-certyfikat" a komputer został nabyty oficjalnie wraz z zainstalowanym windowsem w wersji OEM.

Jakiej marki jest ten komputer? być może posiada partycję recovery i uda się z niej "postawić" system na nowo.

  • 0

#3 alex283

alex283

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 09 2011 - 20:56

Komputer nie upadł i nie miał zadnych wstrząsów komputer jest marki acer ma orginalnego windowsa 7 był juz zainstalowany przy zakupie sa te wszystkie nalkejki itd. tylko płyt niedali niewiem moze oszczednosc producenta czy jak:( Niestety teraz juz chyba nieuda mi sie wypalic tej płytki gdyż
od razu jak włączam kompa wyskakuje mi taka plansza:


" Menadzer rozruchu systemu windows
Uruchomienie systemu nie powiodło się. Przyczyną może byc ostatnia zmiana sprzetu lub oprogramowania. Aby rozwiazać ten problem:
1.Włoż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie uruchom komputer.
2.Wybierz ustawienia jezyka, a nastepnie kliknij przycisk Dalej.
3.Kliknij pozycje napraw ten komputer.

Jesli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera aby uzyskać pomoc


Stan: 0xc000000f
Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostepne "



ogólnie kapica jak sie zabierasz za coś na czym sie człowiek niezna ;)
  • 0

#4 metsej

metsej

    Początkujący

  • 101 postów

Napisano 21 09 2011 - 21:04

Musisz zgrać dane na zewnętrzny nośnik.
Aby zyskać dostęp do komputera uruchom go(ale wcześniej musisz pobrać i nagrać na płytkę) z płyty ubuntu 9.10(sesja live- uruchom ubuntu bez instalacji) - dzięki czemu zyskasz możliwość zgrania niezbędnych danych na pendrive.

By wejść do partycji recovery w acerze a tym samym przeinstalować/naprawić system z ukrytej partycji przy włączaniu komputera należy użyć kombinacji przycisków ALT+F10. Jeśli dysk jest uszkodzony może to być niemożliwe.
  • 0

#5 alex283

alex283

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 09 2011 - 21:37

musze sobie ściągnąć ubuntu a to troche potrwa bo korzystam ze starego kompa i bedzie mi pobierało jeszcze 35 min :ja( jak sie sciagnie to sobie nagram na płytke i zobacze co bedzie dalej odezwe sie jutro jak juz to zrobie niebede juz dzzis przeszkadzał. narazie dzieki za pomoc

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych