Skocz do zawartości


Zdjęcie

BSOD w trakcie instalacji windowsa XP professional


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Witek05

Witek05

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 11 2009 - 20:28

Witam. Dzis zakupilem nowego laptopa dokladnie taki model http://allegro.pl/item817211028_asus_k50ij_sx036_t3000_250gb_2gb_nowy.html w trakcie instalacji windowsa XP professional (jeszcze przed ta głowna instalacja) wyswietlilo mi BSOD czyli Blue screen of death. Zresetowalem laptopa i wyswietla mi teraz caly czas czarny ekran z migajacym kursorem w lewym gornym rogu. Nie da sie nic zrobic laptop nie reaguje na plyte z windowsem ktora znajduje sie w napedzie czy to mozliwe ze uszkodzony jest BIOS ??

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 11 2009 - 20:41

Powiedz mi jak wcześniej startował komputer - czy wyświetlał logo firmy, czy pojawiały się informacje o procesorze i ilości pamięci RAM? W tej chwili trudno cokolwiek sensownego powiedzieć.

---Blue Screen---
Najprawdopodobniej chodzi o komunikat niemożności wykrycia dysku twardego w laptopie. Zobacz: Instalacja Windows notebook

  • 0

#3 Witek05

Witek05

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 11 2009 - 20:52

Wyswietlił BSOD czyli http://pl.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death. Teraz tez wyswietla logo firmy i po tym jest czarne tlo i nic nie da rady zrobic. A przed tym nieszczesnym incydentem pokazywalo zebym wlozyl plyte z windowsem o ile dobrze pamietam czyli standardowo tak jak wyswietla gdy nie ma sie zainstalowanego systemu.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 11 2009 - 21:19

Czyli wina stoi po stronie dysku twardego - kliknij F12 lub kombinacje Ctrl+ F12 aby wybrać płytę z Windowsem jako napęd bootujący.
  • 0

#5 dar55

dar55

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 24 11 2009 - 21:39

Czyli wina stoi po stronie dysku twardego

to nie wina dysku że jest dyskiem , tylko wina że XP nie ma sterów do płyty głównej która ma obsłużyć ten dysk. Tak na moje oko . A po polsku-> zintegruj stery sata z XP i pójdzie.
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 25 11 2009 - 09:09

Masz problem to ściągnij sobie płytę ratunkową (patrz poniżej) i użyj niej do formatowania dysku twardego, instrukcja znajduje się w dodatkowym pliku. I nie martw się czy ci się wczyta bez problemu program się zainicjuje.
  • 0

#7 Witek05

Witek05

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 11 2009 - 11:05

to nie wina dysku że jest dyskiem , tylko wina że XP nie ma sterów do płyty głównej która ma obsłużyć ten dysk. Tak na moje oko . A po polsku-> zintegruj stery sata z XP i pójdzie.


I podobna opinię słyszałem od mojego kolegi. Tylko powiedz mi jeszcze jak mam zintegrowac stery sata z XP ?? A w obecnej sytuacji nie moge wejsc w BIOSA ani nic zrobic... Co bym nie wcisnał to i tak wyswietla mi czarny ekran z migajacym kursorem w lewym gornym rogu ja myślę ze to jest uszkodzony BIOS... :/
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 11 2009 - 08:20

Aby wejść do BIOSu skorzystaj ze skrótu: F2 . Potem poszukaj w ustawieniach Sata mode i daj Legacy/Compatybile albo ATA/IDEE, tzn. wyłącz tryb AHCI (w linku opis odwrotny). Możesz też zintegrować sterowniki w sposób jaki pokazałem we wcześniejszym linku.
  • 0

#9 dar55

dar55

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 27 11 2009 - 21:13

sorki makensis ale w linku nic nie ma o integracji
tak to sie robi http://emilkamarciniak.wordpress.com/2009/10/18/integracja-sterownikow-sata-i-service-pack-z-xp-program-nlite/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych