Skocz do zawartości


Zdjęcie

Avast serwer edition blokuje SMTP z Mail Enable


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ola88

ola88

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 03 2008 - 23:37

;) Mam problem! Na serwerze Windows Serwer 2003 mam zainstalowany serwer pocztowy Mail Enable - działał dobrze dopóki nie zainstalowałam antyvirusa AVAST Server Edition!
Teraz jest tak, że POP3 działa - odbiera pocztę na zainstalowane skrzynki pocztowe, natomiast jest jakiś problem z SMTP nie da się wysyłać poczty z tego serwera! Mam niewielkie doświadczenie w administrowaniu serwerami popocztowymi.
Diagnostic z Mail Enable pokazuje błąd w sekcji: hosted Domain Resolution Test pisze:

Error Could not resolve "nazwa domeny którą obsługuje serwer Mail Enable" in DNS. Couldn resolve DNS (10013)

.
Próbowałam wyłaczyc rezydentne skanowanie nic nie pomogło problem jest dalej. Pomogłoby odinstalowanie - nie wątpię, ale chciałabym jednak ustawić parametry antyvirusa żeby server SMTP z Mail Enable działał bo antywirus jest potrzebny. Na stronie producenta avast.pl żadnych poradników nie ma, tego helpa który jet po angielsku w antywirusie przejrzałam i tego co mi jest potrzebne nie znalazłam! Antywirusa zainstalowąłam na próbę (wcześniej jak nie było WS 2003 R2 to mieliśmy kupiony inny antywirus ale nie chciał współpracować z naszym programem księgowym i po pewnej ilości czasu i prób go odinstalowaliśmy z wszystkich 6 stanowisk!!} i nie chciałabym do producenta wysyłać męczących pytań o konfigurację antywirusa żeby nie kolidowało z tym co ma chodzić na serwerze! Może ktoś ma odpowiednie doświadczenie i mógłby mnie skonsultować?

  • 0

#2 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 20 03 2008 - 16:14

Niestety nigdy awasta nie używałem.Jedynie co mogę pomóc to to żebyś założyła temat na [tym forum.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych