Skocz do zawartości


Asynchronus

Rejestracja: 17 gru 2009
OFFLINE Ostatnio: 23 12 2009 22:03
-----

Moje tematy

[framework]Kiedy czas na framework'a ?

17 12 2009 - 10:51

Witam!
Od jakiegoś czasu interesuje się PHP i potrafię zrobić jakiś prosty serwis z udziałem sesji, cookie, operacji na bazach MySQL, oraz inne niezbędne ale podstawowe operacje. Jednak wszystko robię strukturalnie a nie obiektowo. Zastanawiam się jaki wyznaczyć sobie dalszy cel w rozwoju, a konkretnie chodzi mi o wdrożenie jakiegoś framerowk'a (myślałem o 'Kochana' gdyż słyszałem iż jest dość prosty lub o 'Zend Framework' lecz podobno jest trudny w ogarnięciu). I tutaj moje pytanie do Was, kiedy jest najlepszy czas na to aby przesiąść się na jakiś framework? Czy sądzicie iż lepiej dla mnie będzie coś pokminić jeszcze w czystym PHP czy warto zająć się czymś co daje większe możliwości (oczywiście chodzi o framerowki)? A jak było z wami, na jakim poziomie byliście z PHP zanim przesiedliście się na framweork'a ? A może macie jakiś pomysł jak rozpocząć przygodę z obiektówka w tym języku (dodam iż ogólne pojecie o tworzeniu klas i obiektów posiadam lecz brak mi doświadczenia w tworzeniu grubszych serwisów)?

Z góry dzięki za pomoc!