Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asusk50ij mrużenie obrazu podczas normalnej pracy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 06 2012 - 23:07

siemka . Od paru dni zauważyłem jedną rzecz raczej problem z moim laptopem . Podczas przeglądania stron internetowych matryca w jednym punkcie na czarnym tle zaczęła jak by mi mrużyć bardziej to podchodziło pod jakieś długie paski . Zdarzyło się to pierwszy raz , po raz pierwszy w trakcie przeglądania internetu jak i podczas wyłączania laptopa . Można to w jakiś sposób zdiagnozować ? czy po prostu jest to moje głupie przewrażliwienie na punkcie tego laptopa .

Użytkownik qauke edytował ten post 09 06 2012 - 23:14

  • 0

#2 arkadiuszw

arkadiuszw

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 10 06 2012 - 23:30

Długo go masz? Mogłeś gdzieś puknąć i matryca mogła sie oderwać :P nie sprawdzisz jeśli nie odkręcisz a to w rachube nie wchodzi raczej :P
możesz zobaczyć i potestować matryce pod kontem pikseli programami:
-aida32 (ma wbudowany, pokazuje serie kolorów - czarny, biały szary czerwony itd. wtedy możesz wylukać :P )
-Pixel Persistence Analyzer - kombajn do testowania LCD.

albo dead pixel buddy - najprostszy w obsłudze :P

Użytkownik qauke edytował ten post 12 06 2012 - 06:36

  • 1

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 06 2012 - 06:44

laptop ma dopiero jakieś nie całe 2lata , matryca ani razu nie została puknięta więc nie wiem czemu to tak się dzieje . Ale to zdarzyło się tylko raz przy wyłączaniu i jak i przy przeglądaniu internetu jest ok . Dzięki dla pewności jeszcze sprawdzę tą matrycę tymi programami co podałeś , dam znać co wyszło jak przyjdę z pracy ;)
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 06 2012 - 06:45

Tym razem mam prośbę do kogoś kto korzystał z tego programu i zerknięcie czy jest wszystko ok ;)
http://zapodaj.net/fdd58db058562.jpg.html
  • 0

#5 arkadiuszw

arkadiuszw

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 12 06 2012 - 11:11

podałeś tutaj screena z czasami reakcji Twojej matrycy i prędkością odpowiedzi tak?
te wartości mogą być dobre dla jednej matrycy a dla 2giej już nie.
Podaj marke laptopa i model bądz porównaj te wyniki z recenzją Twojego laptopa z instrukcji albo internetu :)
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 06 2012 - 21:24

Nie bardzo wiem jak to szukać w internecie . Mój Laptop to Asus k50ij series

Użytkownik qauke edytował ten post 12 06 2012 - 21:25

  • 0

#7 arkadiuszw

arkadiuszw

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 12 06 2012 - 22:19

te wyniki sa w sumie nieistotne bo daja tylko czas reakcji matrycy do wysylanego sygnalu z karty graficznej
jedyne co mi przychodzi do glowy odnosnie tego migotania to albo podswietlanie led moze szwankować bądz jak sie pogorszy to taśma :P
problem sie powtarza do teraz?
  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 12 06 2012 - 22:32

Jak na razie tylko podczas wyłączania komputera . Tu już nie chodzi o migotanie obrazu tylko bardziej te pojawiające się pojedyncze paski na matrycy podczas wylogowywania się systemu w czasie pracy jest wszystko w porządku . Dam jeden mały przykład : to wygląda tak jakby podejść z telefonem komórkowym do telewizora to będą się pokazywały małe zakłucenia a mi coś takiego pokazuje się podczas wyłączania systemu tylko że nie na całej matrycy . Np.. paski pojawiają się po środku matrycy to tak jakby coś zakłucało prace matryce tyle że nic nie ma koło komputera tylko głośniki które są podpięte pod prąd ale jack jest wypięty z karty dźwiękowej i leży jakieś 50-60 cm od komputera .

Użytkownik qauke edytował ten post 12 06 2012 - 22:40

  • 0

#9 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 13 06 2012 - 01:33

Możesz pokazać fotkę ?

k50ij ma podświetlanie LED, krańcowe. Mruganie MOŻE nie oznaka defektu tylko oszczędzania energii lub tandetnego ekranu, jakim zapewne on jest, bo model jest budżetowy. Panel nie może się rozklejać bo nikt go nie klei, warstwy polaryzacyjne są kładzione i ściskane między panelem LCD a warstwą rozpraszającą, całość oprawiona jest w stalową ramkę.Ekran prędzej pęknie niż one się rozjadą. Defekt taśm też nie powoduje mrugania, na dodatek zasilanie do podświetlenia nie jest prowadzone taśmą tylko przewodami w 90% przypadków.

Powodów może być masę:
- grafika (jest to realne gdy jest to nvidia lub amd, intel zazwyczaj nie powoduje takich efektów)
- zasilacz (95% wylane elektrolity)
- baterii (bateria się ładuje ale jest zużyta i obciąża tym samym elementy zasilające)
- inwerter
  • 1

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 06 2012 - 09:25

Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia bo dzieje się to bardzo szybko . Chociaż w miarę możliwości spróbuje nagrać film i tu go wrzucę i sami to zobaczycie .

W laptopie mam zintegrowaną grafikę od intela , Z baterią się ok trzyma jakieś 2-3godz ale laptop jest cały czas podłączony do ładowarki . Co do inwertera to wątpię żeby akurat przez niego coś takiego się działo . Nawet jakby to było to to prędzej by siadało podświetlenie matrycy a nie pokazywały się jakieś paski . Laptop w sumie ma jeszcze jakiś 1.5 miesiąca gwarancji tylko problem w tym że nawet jak zdecyduję się go oddać to nie mam pojęcia co napisać serwisowi co się dzieję z lapkiem .
  • 0

#11 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 14 06 2012 - 14:27

Inwerter raczej powoduje mruganie a nie paski bo on sam nie ma nic wspólnego z obrazem.
Mnie nie interesuje czy bateria trzyma czy nie, tylko czy problem z mruganiem i paskami występuje gdy laptopa pracuje na baterii. Ponieważ 2-3 lata pracy dla zasilacza impulsowego, pewnie nigdy nie wyjmowanego z kontaktu, to śmierć.

Napisz to co piszesz nam, jeżeli go nie oddasz to gwarancja przepadnie a usterka będzie postępować, no chyba że chcesz liczyć na samo naprawę/cuda.

  • 1

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 14 06 2012 - 22:31

Tak cały czas laptop pracuję na baterii ale jak na razie jest ok , jak problem się pojawi raz jeszcze w najbliższym czasie to wysyłam go do serwisu i niech już oni się nad nim męczą :) dzięki za odpowiedź .

Użytkownik qauke edytował ten post 14 06 2012 - 22:51

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych