Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus s96s kolorowe paski na matrycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sledzinho

sledzinho

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 23 12 2009 - 12:36

Witam serdecznie,

Od niespełna dwóch dni borykam się z dziwnym problemem. Mianowicie na ekranie mojego laptopa migają w odstępach kilki minut kolorowe paski, które na kilka sekund zawieszają pracę komputera. Nadmienię, że w ostatnim czasie nie dokonywałem jakichś poważniejszych zmian, jedyne co, to instalowałem gry. Komputer mam od września 2008, więc jest stosunkowo młody. Jest to Asus s96s z procesorem Dual T2390 1,86GHz, 4GB RAMu i GeForcem 8600M GS.
Dodam, że nigdy nie miałem z tym komputerem żadnych problemów, regularnie "konserwuję go", tzn. czyszczę ccleanerem, defragmentuję itp. Od początku użytkowania go, zauważyłem, że karta graficzna podczas pracy bardzo się nagrzewa, jednak przy dłuższej obserwacji temperatury, stwierdziłem, że to "fabryczna" temperatura ( 78st). Jak myślicie, co może być przyczyną migających pasków?

dzięki z góry za odpowiedź :D

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 23 12 2009 - 13:17

Znany i powszechny problem przegrzewającej się grafiki, szczególnie seria 8600, przedmuchaj kanały wentylacyjne sprężonym powietrzem, przydała by się też zmiana pasty termo przewodzącej, ale domyślam się, że sam tego nie zrobisz. Czy podczas instalacji gier nie instalowałeś jakichś dodatków, driverów, directx'ów, możesz też pokusić się o uaktualnienie sterów grafiki, pamiętając o dokładnym odinstalowaniu poprzednich przed instalacją nowych. Stery pobierz ze strony nVidii.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych