Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus F3sc przegrzewające się podzespoły.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kubala94

Kubala94

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 06 2016 - 17:14

Witam , mam taki problem z laptopem, model Asus F3Sc. Chodzi o to , że przegrzewa się procesor i chyba karta graficzna , wentylator pracuję pełną parą tzn. co chwila zwalnia jak schłodzi porocka a potem znów na maxa jeśli się grzeje. Ogólnie laptop chodzi jak odkurzacz..głośno. Rozbierałem laptopa prawie całkowicie , ponieważ wymieniałem jeszcze zawiasy ale mniejsza z tym. Ogólnie czyściłem , demontowałem klawiaturę. Jak już pisałem wyczyściłem go w środku z kurzu, radiatory na karcie graficznej i procku przedmuchałem sprężonym powietrzem, wszystko. Wymieniłem pastę termo przewodzącą na procesorze i karcie grafiki, o dziwno stara jeszcze nie zaschła , ale postanowiłem wymienić. Usunąłem starą pastę alkoholem i aplikowałem pastę Arctic MX-2, czytałem , że ponoć dobra. Poskładałem wszystko i uruchomiłem kompa. Początkowo było lepiej temperatura procka ok. 54 stopnie (przed całym zabiegiem normą było ponad 60, w stresie nawet 80 i więcej , wtedy laptop sam się wyłączał ,czasem nawet do krytycznej temp. dochodził bez obciążenia) czasami skoczyła do ponad 60 stopni w stresie trochę więcej. ( to co teraz opisałem to temperatury z przedwczoraj wieczór, po całym zabiegu) Pastę nakładałem metodą na ziarnko ryżu ;p trochę tylko wiadomo. Wczoraj odpaliłem kompa i postanowiłem zaktualizować Windowsa 7 , początkowo temp. ok. 55 stopni w stresie skakała do ponad 60 , potem prawie 70 później spadek do 60 i tak w kółko. Następnie już było gorzej prawie 80.. ale nie wyłączał się jak wcześniej. Dzisiaj uruchomiłem go i od razu rozgrzał się bez żadnego obciążenia do ponad 70 i tak się utrzymywała ta temp, chyba to trochę za dużo... Bez obciążenia bo uruchomienie programu HWMonitor to chyba nie powinno być mega obciążenie ... a tylko to uruchomiłem. Wiem, że wpływ na temp. podzespołów i lapka mają też temp. panujące w danym pomieszczeniu , dzisiaj u mnie ciepły słoneczny dzień. Jak i podłożę na którym stoi komputer a stoi na biurku , obudowa lapka , ma wszystkie nóżki , więc przepływ powietrza chyba jest. Temp. karty graficznej utrzymuje się ok. 64 stopnie , nie wiem czy to dobrze , nie pamiętam jaka była wcześniej bo bardziej skupiałem się na temp. procesora.Oczko Proszę o jakaś pomoc w tej sprawie , nie wiem czy może źle nałożyłem pastę , w sumie robiłem to pierwszy raz. Starałem się zrobić dobrze , mogę jeszcze raz nałożyć najwyżej.Albo system chłodzenia do wymiany lub zły docisk radiatorów? Help.

Specyfikacja Laptopa

Asus F3s

Cpu : Intel Core Duo T5550 1.83 Ghz
Ram : 2 GB
Płyta główna : ASUSTeK Computer Inc. F3sc (Socket 478)
Grafika: NVIDIA GeForce 8400M (128 MB)
Dysk Twardy: Seagate 160GB
Napęd DVD
OS: Windows 7 Professional SP1


Za chwilę wkleję jeszcze screeny z HWMonitor itd.

http://i.imgur.com/9IaLxKg.png

http://i.imgur.com/D6zvVrL.png

http://i.imgur.com/sfcbSru.png



  • 0

#2 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 02 06 2016 - 18:49

Widzę na screenach, że coś ci obciąża procesor dosyć mocno.

 

Możesz ściągnąć obraz ubuntu (stąd) (tworzysz bootowalnego pendriva tym programem), następne uruchom komputer z pendriva i wybierz opcję try without making changes (czy jakoś podobnie), połaź trochę po internecie czy coś takiego i zobacz czy dalej wentylator się mocno rozkręca.

 

Jeżeli problem nie będzie występował to coś z windowsem. Możesz dać wtedy screeny z menedżera zadań z zakładki procesy, wybierając aby sortowało po obciążeniu cpu. Strzelam w usługę windows update, bo jest ona dosyć wadliwa na windowsie 7 i potrafi zjeść cały rdzeń na kilka godzin szukając aktualizacji.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych