Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asus A6km wysoka temperatura CPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 olszo

olszo

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 26 12 2007 - 22:51

Witam dziś piszę swój 1 temat na tym super forum,już od początku miałem sie zarejestrować ponieważ bardzo spodobała mi się uprzejmość odpowiadających.No to teraz opisze swój problem.Posiadam laptopa Asus-a A6km,mam problemy z chłodzeniem.Podobnie jak kolega z forum Kuki mam tego samego laptopa.Kuki poruszył już temat absurdalnej temperatury procesora czyli od 90*-do 120* ale niestety nie zauważyłem odpowiedzi jak temu zaradzić.Na początku traktowałem tą sprawę dosyć satyrycznie do póki nie poparzyłem sobie palców ;).Więc co mam zrobić????Może wiecie czy niema jakiś radiatorów albo jakiegoś leprzego chłodzenie do asusanie wiem ale może kupić cooler??? Dziękuje za odp.

  • 0

#2 iRobertM

iRobertM

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 01 2008 - 21:47

Przyłączam się do pytania olszo, mam taki sam problem, czasami naprawdę można się poparzyć. Nawet nie mogę w nic dłużej pograć bo temperatura tak wzrasta że Laptop się wyłącza. Proszę o pomoc.

  • 0

#3 Zachar100

Zachar100

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 26 01 2008 - 10:17

Naj lepiej kupić podstawe chłodzącą do laptopa. ja osobiście takiej używam i już nie pamiętam kiedy mi się włączył wiatrak w laptopie ;]
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 26 01 2008 - 18:57

Spróbujmy z innej strony, jeśli czujnik chodzi sprawnie to update BIOSu powinien załatwić problem.

Poza tym laptop nie powinien się przegrzewać! Może być gorący, jeśli niebezpiecznie to u spodu laptopa powinna się znaleźć nota nie trzymać na kolanach, niebezpiecznie itp. jeżeli tego nie ma to mamy prawo zwrócić laptop do serwisu (niesprawny wiatrak, czy też inne braki w urządzeniu). Ponadto zwracam uwagę na to czy nie mamy w laptopie 100% użycia procesora, wiadomo, że to najprostszy sposób na ugotowanie lapa przy długotrwałej pracy. W BIOSie powinny być włączone funkcje COOLING, szybkość wiatraczka na MAX. przy zasilaniu AC.
  • 0

#5 art1962

art1962

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 28 01 2008 - 20:30

...Posiadam laptopa Asus-a A6km,mam problemy z chłodzeniem.....Więc co mam zrobić????Może wiecie czy niema jakiś radiatorów albo jakiegoś leprzego chłodzenie do asusanie wiem ale może kupić cooler??? Dziękuje za odp.


Prawdopodobnie przyczyna jest zabrudzenie (zakurzenie) radiatora od wewnatrz. Najprosciej odkrecic zaslonke, nastepnie zdjac (odkleic) folie aluminiowa (taki pasek o szer, okolo 1 cm laczacy kratke radiatora(tuz przy brzegu laptopa) z korytarzem nawiewu. Przez powstala szczelinke zobaczysz jak ci sprawnie zatkalo kratke, a cale ciepelko kisilo sie w srodku xD. Po wyczyszczeniu trzeba tylko to czyms zakleic i czekac do nastepnegoczyszczenia xD
Mam nadzieje, ze jasno wytlumaczylem jak to zrobic, u mnie po tym zabiegu tem wraca do.... hmm. "normalnej"
  • 0

#6 olszo

olszo

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 28 01 2008 - 23:39

Prawdopodobnie przyczyna jest zabrudzenie (zakurzenie) radiatora od wewnatrz. Najprosciej odkrecic zaslonke, nastepnie zdjac (odkleic) folie aluminiowa (taki pasek o szer, okolo 1 cm laczacy kratke radiatora(tuz przy brzegu laptopa) z korytarzem nawiewu. Przez powstala szczelinke zobaczysz jak ci sprawnie zatkalo kratke, a cale ciepelko kisilo sie w srodku wink.gif. Po wyczyszczeniu trzeba tylko to czyms zakleic i czekac do nastepnegoczyszczenia smile.gif
Mam nadzieje, ze jasno wytlumaczylem jak to zrobic, u mnie po tym zabiegu tem wraca do.... hmm. "normalnej"


Woow ja już dawno pisałem ten temat ale jeszcze się wypowiem xD.Niestety nie.Laptop jest czysty a dalej nie chce
nic grzebać bo jeszcze Laptop jest na gwarancji.Więc w moim przypadku zostaje tylko oddać lapka do serwisu.
  • 0

#7 Artur555q

Artur555q

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 06 2010 - 17:46

Witam wszystkich. Mam bardzo podobny problem i jedno dodatkowe pytanie związane z powyższa dyskusją. Czy zdjęcie metalowej osłony, zakrywającej procesor i wentylator pomoże rozwiązać problem i czy nie wyrządzi żadnych szkód? Laptop cały czas stoi na biurku i nie jest ruszany,tak więc mechaniczne uszkodzenie odpada. Dodam tylko, że system chłodzenia regularnie czyszczę zgodnie z powyższym zaleceniami. Strasznie drażniąc jest samoistne wyłączanie komputera. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 06 2010 - 20:32

Mógłbyś pokazać na obrazku co chcesz zdjąć, bo chyba nie chodzi ci o elementy radiatora, które mają za zadanie odprowadzać ciepło. Jeśli radiator nie nagrzewa się równomiernie mimo pracy procesora można się pokusić o wymianę pasty przewodzącej na procesorze - zabawa raczej dla fachowca bo łatwo uszkodzić(np. przy oczyszczaniu z resztek starej pasty rdzenia) taki element.
  • 0

#9 Artur555q

Artur555q

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 15 06 2010 - 11:12

W chwili obecnej zrobienie zdjecia i wstawienie go na forum nie jest przezemnie mozliwe ale spróbujue bardziej zobrazowac o co mi chodzi. Odwracając laptopa, tak aby spód był na górze trzeba odkęcić kilka śrubek i zdjąć część obudowy, aby mieć dostęp do procesora i układu chłodzącego. Właśnie o tę metalową część obudowy mi sie rozchodzi. Wydaje mi się, że może to pomóc w chłodzeniu, jednak wolałbym zapytać sie kogoś, kto się tym zajmuje i ma pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Jeżeli moj problem bedzie dalej niezrozumialy postaram sie jak najszybciej umiescic zdjecie. Pozdrawiam.
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 06 2010 - 09:52

Wątpię, aby to coś pomogło - kierunkowość przepływu powietrza służy do chłodzenia elementów w sposób ciągły na całej powierzchni, gdy zmienisz kierunek ruchu powietrza może się okazać, że inny element zacznie się przegrzewać, poza tym może się dostawać nieproszony kurz. Na twoim miejscu przeczyściłbym radiator i sprawdził czy odprowadzanie ciepła przez niego jest prawidłowe.
  • 0

#11 Artur555q

Artur555q

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 17 06 2010 - 19:11

Dzięki za rade, tak pewnie zrobię.

  • 0

#12 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 06 2010 - 19:25

Laptopy maja do do siebie że mają za niskie stopki i jeśli od spodu wydmuchiwane jest ogrzane powietrze to siłą rzeczy nagrzewa całą spodnią stronę laptopa. Stopki powinny być podniesione co najmniej o 1cm od obecnej wysokości. Po drugie laptopy nie są przystosowane do stałej pracy w pomieszczeniach zamkniętych a raczej w przestrzeni otwartej i na 1godz do 2godz w zależności od typu komputera i jego akumulatora. Dlatego jedyną radą oprócz pilnowania jego wewnętrznej czystości (usuwanie zgromadzonego kurzu), są podstawy odbierającej ciepło z pod laptopa to to samo jak byśmy podstawili, płytę miedzianą. Można się zastanowić nad lepszym odprowadzaniem ciepła z radiatora CPU i chłodzenia całej płyty, może ratunkiem było by po zdjęciu dolnej obudowy nie zastanowić się nad wykonaniem dodatkowych otworów odprowadzających ciepło.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych