Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artefakty i zdjęcia karty.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DonMadlife

DonMadlife

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 01 2016 - 21:04

Dobry wieczór.. Zaczne od tego, że podczas gier dwa tygodnie temu zawieszał mi się komputer z mnóstwem artefaktow. Restart pomagał i podkręcenie wiatraczków w karcie graficznej. Przez dwa tygodnie był spokój. Niestety dwa dni temu znowu zacięło mi grę i wysyp artefaktów, tylko, że tym razem artefakty są już od początku ładowania systemu i nie pozwalają mi postawić go po wczytywaniu windowsa jest czarny ekran. Nie ma to znaczenia czy stawiam windowsa z płyty czy z dysku.

Doszedlem do wniosku, że to jednak wina karty graficznej, bo nagrzewała się do 88 celcjusza nawet podczas pracy w samym biosie czasami, a czasami nie, ale i tak systemu postawić nie mogłem.

 

Zrobiłem zdjęcia karty z zewnątrz i po rozkręceniu. Chciałbym was zapytać, czy jest aż tak źle i co powinienem zrobić, żeby jakoś podrasować tę karte aby nadawała się do użytku. Za wszystkie pomocne komentarze z gory serdecznie dziękuje.

 

Ps. Karta GeForce GTX470

 

http://zapodaj.net/10007bbd28b97.jpg.html 

 

http://zapodaj.net/40eecefdd2640.jpg.html


Załączone miniatury

  • karta1.jpg

Użytkownik DonMadlife edytował ten post 29 01 2016 - 21:08

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 01 2016 - 00:10

Pastę zmieniałeś? Jak nie pomogło to chłodzenie na wydajniejsze bo podejrzewam że to referent a na tym dało się smażyć jajka i robić tosty.



  • 0

#3 DonMadlife

DonMadlife

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 01 2016 - 01:29

Nie zmieniałem, ale nie wiem czy to coś pomoże. Myślisz, że tak? Bo jak od początku ładowania systemu mam artefakty, to może rdzeń już jest uszkodzony i do wymiany. Tak na marginesie jaka cena takiego rdzenia i ciężki montaż samodzielny?


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 01 2016 - 15:40

Spróbuj, nie zaszkodzi. Jeżeli była przegrzana to raczej już nie odratujesz, naprawa nieopłacalna bo chip + robocizna przekroczą wartość karty.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych