Skocz do zawartości


Aquos

Rejestracja: 22 paź 2012
OFFLINE Ostatnio: 26 11 2020 17:02
-----

Moje tematy

solidna, mobilna "piętnastka" za 2000 zł (+-10%)

03 06 2016 - 13:17

Nie sądziłem, że to będzie takie trudne... Od dłuższego czasu staram się wybrać laptopa, ale zamiast zbliżać się do decyzji mam coraz więcej wątpliwości. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy.

 

Komputer będzie musiał posłużyć przez dobrych kilka lat, więc zależy mi na solidności, przyzwoitych materiałach i dobrym wykonaniu.

 

Laptop dla córki. Za rok zaczyna studia i będzie z nim chodziła na uczelnię, więc powinien być mobilny (możliwie lekki, dobra bateria) i mieć dobrą klawiaturę.

 

Poza nauką będzie służył głównie do oglądania filmów (online i z dysku), internetu, komunikatorów (potrzebna przyzwoita kamerka), słuchania muzyki, ale raczej na słuchawkach (ideałem byłyby 2 gniazda słuchawkowe, ale to nie jest priorytet), sporadycznie do amatorskiej edycji video (prosty montaż krótkich filmików).

 

Matryca o przekątnej 15,6" (HD lub FHD), najlepiej matowa, ale wiem, że to mocno zawęża opcje, więc nie wykluczam błyszczącej.

 

Zważywszy na planowane zastosowania nie potrzebuję jakiejś szczególnej wydajności, ale... nie chciałbym najsłabszej konfiguracji (ma zapewnić sprawne działanie na kilka lat), przydałoby się 8 GB RAM i bardzo mile widziany dysk SSD (wystarczy 240 GB, ale nie mniejszy).

 

Powinien mieć system, ale w ostateczności może być bez.

 

Planuję zakup na raty, więc w grę wchodzą tylko sklepy, a nie osoby prywatne.

 

Budżet około 2000 zł (chętnie nieco mniej, jeśli to możliwe, ale w razie potrzeby jestem skłonny dorzucić jeszcze z 200 zł).

 

Z moich poszukiwań wynika, że najlepsze ceny ma Lenovo, ale sporo czytałem, że ich tanie modele są kiepskiej jakości, a serwis pozostawia wiele do życzenia. Nie skreślam tej marki, ale pod warunkiem, że polecicie jakieś przyzwoite modele, które są godne uwagi.

 

Myślałem też o Asusie, Acerze, Dellu i biznesowym HP (o cywilnych mam bardzo złą opinię, choć może coś się zmieniło i to już nie jest taki chłam).

 

Będę wdzięczny za propozycje konkretnych modeli, które dobrze pasują do powyższych kryteriów.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc!