Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (oxc0000135)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szurek

Szurek

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2012 - 01:06

Mam problem z uruchomieniem niektórych gier lub programów, np. WinToBootic, wyskakuje komunikat o błędzie "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (oxc0000135)" Gdzieś czytałem ,że .Net Framework może w tym pomóc ale próbowałem z kilku stron ściągnąć i żadna się nie chce włączyć, pewnie znowu złapałem jakiegoś wirusa, wiecie co to może być?

do tej pory zrobiłem coś takiego:
Chciałem pobrać kaspersky Lab Net-Worm.Win32.kido removing tool, jednak virus zablokował dostęp do strony, otworzyłem cmd (start/Uruchom/cmd) i wpisałem NET STOP DNSCACHE, wtedy mogłem pobrać plik http://data2.kaspersky.com:8080/special/KK_v3.4.6.zip
znalazło coś takiego jak svchost, po 2 skanowaniu nic nie wykrywało
Ściagnąłem USbFix, uruchomiłem(wcześniej sformatowałem pendrive'y) i zaznaczyłem opcję "Deletion', potem
"vaccinate"
teraz udało mi się pobrać .Net Framework, instaluje się.
Powinienem zrobić coś jeszcze?

Właśnie włączyłem Menadżer Zadań i zobaczyłem tam coś takiego(Załącznik "MZ"), to chyba znaczy ,że virus dalej jest...

jak próbowałem wyłączyć któryś z tych svchost.exe to zaczęło się odliczanie i zrestartowało mi kompa d-_-b

Załączone pliki

  • Załączony plik  MZ.bmp   527,71 KB   287 Ilość pobrań

Użytkownik Szurek edytował ten post 15 01 2012 - 01:07

  • 0

#2 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 15 01 2012 - 01:08

Sprawdz gdzie ten plik się znajduje. Jeśli znajduje się w lokalizacji C:\WINDOWS\system32\svchost.exe to jest to prawidłowy plik systemowy. Jeśli w innej lokalizacji to usuń ten plik. Sprawdz wszystkie procesy svchost.exe które masz w menadzerze zadań. Pamiętaj żebyś nie pomylił i nie usunął prawidłowego pliku z lokalizacji C:\WINDOWS\system32\svchost.exe.

Użytkownik kosa006 edytował ten post 15 01 2012 - 01:09

  • 1

#3 Szurek

Szurek

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2012 - 01:28

Sprawdz gdzie ten plik się znajduje. Jeśli znajduje się w lokalizacji C:\WINDOWS\system32\svchost.exe to jest to prawidłowy plik systemowy. Jeśli w innej lokalizacji to usuń ten plik. Sprawdz wszystkie procesy svchost.exe które masz w menadzerze zadań. Pamiętaj żebyś nie pomylił i nie usunął prawidłowego pliku z lokalizacji C:\WINDOWS\system32\svchost.exe.


jeden plik svchost.exe znajduje się w WINDOWS/system32 a drugi w WINDOWS/Prefetch,
usunąłem ten 2 i opróżniłem kosz, powinienem zrobić coś jeszcze?

Net Fremework zainstalował się pomyślnie i programy które nie chciały się uruchamiać już działają
Mam jeszcze kilka pytań:
Jeśli użyłem UsbFix tak jak pisałem jest 100% pewności ,że pendrive'y nie są zainfekowane?
Jeśli zgrywałem obraz ISO na płytę jest jakaś możliwość ,że jest zainfekowana? jeśli tak czym to sprawdzić?
  • 0

#4 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 15 01 2012 - 01:37

Przeskanuj antywirusem pendrive i ISO też. Radzę przeskanować jeszcze raz cały dysk. Najlepiej antywirusem NOD32.

Tutaj masz link do wersji testowej (30 dniowej)

http://www.eset.pl/Pobierz/Wersje_testowe,p,162/ESET_NOD32_Antivirus

Użytkownik kosa006 edytował ten post 15 01 2012 - 01:37

  • 1

#5 Szurek

Szurek

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2012 - 01:43

ok, napiszę jak wszystko przeskanuje
ale jak na razie, dobranoc ;)

Użytkownik Szurek edytował ten post 15 01 2012 - 01:45

  • 0

#6 Szurek

Szurek

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 15 01 2012 - 11:46

NOD32 wykrył 7 obiektów i je wyleczył, na pendrive'ach i płytach które przegrywałem nic nie znalazło
Wielkie dzięki za pomoc

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych