Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antywirus zajmuje całe wolne zasoby pamięci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bjen

bjen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 07 2012 - 13:13

Od paru dni pojawia się u mnie taka sytuacja: nagle, komputer umiera, staje w miejscu, nie widać ruchu myszy, zawiesza się. W między czasie w menadżerze zadań widzę, że pamięć RAM jest zajęta w 100%, a w procesach widzę, że 3/4 zasobów pożera mój ArcaVir. Gdy wyłączę proces antywirusa wszystko wraca do normy i jest stabilnie. Co może być tego przyczyną ?

Sprawdziłem swoją pamięć ram memtestem, nie wykazał błedów. Hijackiem wygenerowałem loga z działających procesów i wykazał, że wszystkie sa bezpieczne. Anti-malware wykazał 2 babole, usunąłem je. Podejrzewam, że były to zwykłe serial-keye. Antywirus nie wykrył także żadnego wirusa.

Co powoduje taki stan rzeczy? Z góry dzięki za pomoc i pomysły. Moje się już skończyły.

Moja konfiguracja:
Abit AB9 Quad GT
Core2Duo E6420
grafika XFX HD 5770
zasilacz Chieftec 450W
RAM 2x1GB (samsung) + 2x512MB (OCZ)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 07 2012 - 13:41

Niestety w niektórych konfiguracjach komputerów ten antywirus potrafi zużywać znaczne zasoby systemu. Nie ma na to rady niestety pozostaje instalacja innego darmowego antywirusa, bądź ostatnio znacznie poprawionego Nortona Antywirusa w wersji 90 dni za darmo.

  • 0

#3 bjen

bjen

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 07 2012 - 13:58

Tylko, że używam go od 2 lat i nigdy nie było z tym problemów. Tak nagle zaczęło mu brakowac pamięci ?
ArcaVir jest licencyjny, więc tym bardziej jest to dziwne.

A z darmowych spróbować z avastem ?
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 07 2012 - 14:03

ArcaVir co jakiś czas aktualizuje swój silnik, a nie tylko bazę wirusów, więc wątpię aby to była ta sama aplikacja co sprzed dwóch lat. Możesz próbować Avasta, ale nie jest to najlepszy antywir. Spróbuj z Nortonem na 90 dni, a potem zainstalujesz ponownie ArcaVira, może do tego czasu poprawią działanie programu, a przy okazji Norton przeskanuje Ci dokładnie komputer według własnej bazy wirusów.
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 14 07 2012 - 20:28

Usuń swojego antywirusa z dysku programem "revo-unistaller" i zainstaluj NOD32 i problem zostanie rozwiązany.

Użytkownik Tomasz6688 edytował ten post 14 07 2012 - 21:29

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ArcaVir



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych