Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antywirus wykrywa te same zagrożenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Domisio

Domisio

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 02 02 2012 - 03:05

Posiadam system antywirusowy Symantec. Od czasu do czasu robię skanowanie pełne komputera i co niedawno zauważyłem, mój antywirus znajduje cały czas te same zagrożenia, w tym samym folderze (co najciekawsze jest to właśnie folder mojego antywirusa), tyle że ostatnio jest ich coraz więcej. Są to pliki .tmp, a zagrożenia Trojan.Gen i Trojan Horse. Działanie jakie robi mój antywirus to poddawanie kwarantannie, a następnie powinien je usuwać, więc nie wiem dlaczego w kółko się pojawiają. Zaobserwowałem też, że jak robię skanowanie jedno od razu po drugim, to tylko za pierwszym razem mi wykryje, a za drugim jakby było już wszystko usunięte. Jednak jeśli zrobię skanowanie kilka dni później to wszystkie zagrożenia znowu są. Nic z tego naprawdę nie rozumiem, a zaczyna mnie to już denerwować. Liczę na pomoc! :E

  • 0

#2 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 02 02 2012 - 09:40

Staraj się opróżniać Kwarantannę po każdym skanowaniu. Nie mam Nortona, więc nie wiem, jak to to przebiega w tym Antivirusie, ale na pewno znajdziesz gdzieś w jego opcjach "Opróżnianie Kwarantanny".

.

  • 0

#3 Domisio

Domisio

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 11 02 2012 - 14:35

Zmieniłem żeby antywirus nie dodawał ich do kwarantanny, tylko usuwał i wszystkie tamte pliki już mi usunął. Problem mam natomiast teraz z tym, że antywirus znalazł mi kolejne zagrożenia Trojan.Gen i Trojan Horse i są one w Ustawienia lokalne>Temp. Są to także pliki .tmp i jest ich bardzo dużo - około 1800 i nie potrafię ich w żaden sposób usunąć, ponieważ kiedy to robię to tworzą się nowe. Co mam zrobić? Pomoże ktoś?
  • 0

#4 ordynat

ordynat

    Zaawansowany użytkownik

  • 804 postów

Napisano 11 02 2012 - 19:17

Daj logi z OTL >http://www.forum.twe...otl-t35212.html








[hide]Adw-cleaner[/hide]

Użytkownik ordynat edytował ten post 31 03 2012 - 22:49

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych