Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antywirus - małe obciążenie procesora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 superkwasek

superkwasek

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 18 06 2011 - 09:35

Witam. Szukam programu antywirusowego który bardzo mało obciąża procesor. Budżet mam do 200zł, ale na pewno tyle nie stracę, darmowe antywirusy też wchodzą w grę. Nie wykonuje jakichś niebezpiecznych operacji, więc super ochrona nie jest potrzebna mi, zależy mi tylko aby bardzo mało obciążał procesor. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 06 2011 - 11:05

Zależy jaki masz procesor :)
Ja polecę ze swojej strony KIS 2011, albo ESET Smart Securit

  • 0

#3 superkwasek

superkwasek

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 18 06 2011 - 11:14

Mam procesor penditum D (3,00 ghz), chodzi mi o to aby nie obciąża mi procesora jak gram, lub żeby miał możliwość całkowitego wyłączenia w czasie gry. Hmm nie wiem co do eseta, ale kis, przeszukując google, podobno zżera dużo.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 06 2011 - 11:54

Mam zainstalowane Avast Home free str. producenta.pl , Firewall PC Tools, str.producenta.pl , Dodatkowy prgram coś pośredniego anty wirus a firewall uzupełnia Avasta ,
Spybot-Search&Destroy, str.producenta.pl Anty-Spyware .
Wszystkie programy są w języku polskim, mają częstą aktualizację poprzez internet, nie obciążają CPU, w przypadku Avasta można ustawić aby komunikaty się nie pokazywały tag zwana cicha praca w tle. to samo z resztą programów. Jedynie firewal PC Tools i ThreatFire od czasu do czasu wyskakuje okienko z komunikatem o decyzji czy daną czynność zablokować czy nie. Do tego radzę zainstalować CCleaner lub Odkurzacz 12 i nim czyścić komputer czyli dyski twarde rejestry pamięci.
I nie zapominać że należy od czasu do czasu wykonać defragmentację dysku twardego po uprzednim oczyszczeniu dysku z zbędnych śmieci.
  • 0

#5 superkwasek

superkwasek

    Początkujący

  • 68 postów

Napisano 18 06 2011 - 12:03

Dzięki za pomoc, ten firewall wydaje się dobry, tylko miałem avasta i nie jestem do niego przekonany z własnych względów. Postanowiłem wybrać pomiędzy esetem a darmową avirą? Który powinienem wybrać, przeszukiwanie googli to godziny pracy, z tego co wyczytałem jedynie, że podobno avira lepiej chroni. Pozdrawiam
  • 0

#6 tytanowy

tytanowy

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 24 06 2011 - 09:10

No w testach nieco lepiej wypada na ogół ESET. Tym niemniej jak szukasz czegoś mało zamulającego to weź sobie nową Pandę. Możesz na razie ściągnąć na próbę ich nowy freeware i zobaczyć. Jak Ci podejdzie to jeszcze Ci z tego budżetu zostanie ;)
  • 0

#7 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 24 06 2011 - 10:16

Panda zwykle miał bardzo słabą wykrywalność wirusów, nie wiem jak teraz. Polecam Nortona.

#8 Brosystem

Brosystem

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 29 06 2011 - 10:46

Obecnie ESET oferuje dobrą ochronę, dla mniej zaawansowanego użytkownika może czasami jednak "wymykać się" spod kontroli i mulić. Co prawda, to bardzo dobry wybór. Możesz też spróbować z Kasperskym. Bardzo łatwy w konfiguracji, a także skuteczny.
  • 0

#9 AVprogs

AVprogs

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 07 2011 - 13:12

Eset szybki...fakt. Ale nic więcej. Wykrywalność ma coraz gorszą niestety. Obecnie zarówno NOD32 jak i Smart Security bardziej jadą po swojej wyrobionej opinii. Już sama Panda powinna być wydajniejsza.
Kaspersky? Ochronę ma niezłą, ale kosztem wydajności.

Ja polecam mało znanego TrustPorta. W ostatnich wynikach AV Comparatives w teście "on-demand" zdobył najlepszą pozycję. Natomiast pod względem wydajności wypada również lepiej niż Eset i Panda.
  • 0

#10 zuska

zuska

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 18 09 2011 - 08:03

jak naprawdę nie chcecie śmiecić sobie kompów to Apple ma kozak system do ochrony.tylko ze cena duuuzo wyższa ale cos za coś. możan sobie zreszta zerknąc na fejsie
http://www.facebook.com/#!/iSpotAPR
  • 0

#11 Kris_V

Kris_V

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 10 2011 - 22:18

a ja uwazam ze najlepszym programem jest escan
tani (albo darmowy skaner online) i lekko chodzi (bez obciazenia)

jesli nie widziales to zerknij warto :P

  • 0

#12 lukwaw

lukwaw

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 14 10 2011 - 11:59

pzryznam sie szczerze ze nie słyszałem o takich programach..możesz podesłąć jakieś info?

  • 0

#13 Kris_V

Kris_V

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 15 10 2011 - 09:54

lukwaw

zerknij na stronke tego programu jest znacznie wiecj info
http://www.escanav.com.pl/index.php
expertem nie jestem ale dla moich wymagac sprawdza sie jak wczesniej wspomnialem
  • 0

#14 kosa006

kosa006

    Rap Fanatyk

  • 761 postów

Napisano 15 10 2011 - 17:24

Ja na netbooku (konfiguracja w sygnaturze) używam Microsoft Security Essentials i do tego Malwarebytes' Anti-Malware i nie muli ;>
  • 0

#15 Inspektor-Miki

Inspektor-Miki

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 16 10 2011 - 11:21

Norton Internet Security 2011 korzystam z Nortona już dość sporo i nigdy nie miałem z nim Problemu.
  • 0

#16 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 16 10 2011 - 17:02

eset smart security bardzo male obciazenie procesora i zuzycie ram +szybkosc skanowania+bardzo dobra wykrywalnosc w niektorych testach nawet lepsza od kasperskiego :]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych