Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antena zewnętrzna TP-LINK ANT2424B


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz99

lukasz99

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 04 03 2014 - 22:28

Witam serdecznie!

 

Jestem zainteresowany kupnem anteny TP-LINK ANT2424B, ponieważ chciałbym łączyć się z dwoma hotspotami w centrum miasta. Mianowicie mieszkam na 4 piętrze wieżowca, więc wystawienie takiej anteny na balkonie byłoby bardzo komfortowe. Te hotspoty są oddalone o ok 3-4 km, po drodze nie ma żadnych wysokich drzew i ani innych wieżowców, a ponadto może wychwycić jakieś inne sieci, np. z darmowego WiFi w centrum handlowym. Mam pytanie co do podłączenia. Wyczytałem, że ta antena ma zasięg aż do 54 km. Co należy zrobić, żeby osiągnąć jej maksymalne możliwości na te rzekome 54 km? Jakieś wzmacniacze, zasilacze podłączane do gniazdka? Czy może bezpośrednie podłączenie kablem z końcówką RP-SMA do otworu antenowego karty sieciowej TP LINK TL-WN722N (bo taki aktualnie posiadam), który znajdowałby się w porcie USB laptopa?  

 

Proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam!

 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 03 2014 - 14:26

Możliwe że ta antena ściągnie Ci sygnał z takiej odległości, ale jak piszą że do 54 km to już jest lekka przesada ;]



  • 1

#3 lukasz99

lukasz99

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 05 03 2014 - 19:29

Czyli muszę kupić tylko tę antenę i kabel, który zakończony jest jednym wtykiem wkręcanym do tej anteny i jednym wtykiem wkręcanym do tego TP LINK TL-WN722N? Gdy pytałem sprzedawcę o tę antenę, to powiedział, że muszę kupić jakiś wzmacniacz, czy coś podobnego na 2x USB i tylko w ten sposób uzyskam osiągi tej anteny, natomiast jeżeli zrobię tak jak napisałem wcześniej, to ta antena może nawet nic nie złapać, bo coś tam coś tam (nie da rady się jej zasilić czy coś podobnego).


Użytkownik lukasz99 edytował ten post 05 03 2014 - 19:29

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 03 2014 - 20:42

 

Czyli muszę kupić tylko tę antenę i kabel, który zakończony jest jednym wtykiem wkręcanym do tej anteny i jednym wtykiem wkręcanym do tego TP LINK TL-WN722N?

 

Tak dokładnie, sam używam takiej karty sieciowej, i mam pod nią podłączoną zwykłego bata 9dbi i ładnie mi ściąga sieć jaką potrzebuje :) sieć oddalona o jakieś 400m.

 

Gdy pytałem sprzedawcę o tę antenę, to powiedział, że muszę kupić jakiś wzmacniacz, czy coś podobnego na 2x USB i tylko w ten sposób uzyskam osiągi tej anteny

 

nie wiem może tak jest, nie znam się na tyle.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych