Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualizacja świeżego systemu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 xalos

xalos

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 10 02 2016 - 11:04

Dzień dobry.

 

Opiszę swój problem pewnie mało profesjonalnie, ale niestety nie znam się za specjalnie na komputerach. 

Do rzeczy. 

Zakupiłem nie dawno Laptop Firmy Asus model X555L. W sklepie sprzedawca poinformował mnie, że komputer jest gotowy do użycia i że jedyne co powinno się w nim zrobić to w wolnej chwili po podłączeniu do internetu zaktualizować system do 10... Czyli w skrócie włączyć automatyczne aktualizacje i niech się dzieje... 

 

Tak też zrobiłem... Zainstalowałem najpotrzebniejsze do pracy programy w tym do obsługi modemu z Plusa. I po ok 3/4 dniach od zakupu ustawiłem automatyczne aktualizacje... Wykryło błyskawicznie 95 ważnych 90 opcjonalnych. Zaznaczyłem by instalowało tylko te ważne. Zrestartowałem 2x komputer i uwaga zaczął pracować znacznie wolnej... O jakiejś ikonce informującej o możliwości instalacji windows 10 też nie było mowy.

Wszedłem w program windows update, sprawdziłem historię aktualizacji i tam ok połowy miała status "zakończona niepowodzeniem".

 

Próbowałem jeszcze tego narzędzia od Micosoft do naprawy update, ale nic to nie dało ;/ 

 

Po kilku kolejnych restartach komputer nadal pracował odczuwalnie wolniej. Postanowiłem zatem przywrócić system do stanu sprzed aktualizacji... Wszystko wróciło do normy... Laptop śmiga szybciutko...

 

Nie daje mi jednak spokoju te wiszące 95+90 aktualizacji systemu i fakt, że jednak zgodnie z tym co powiedzieli w sklepie ma on pracować pod win 10 :/ 

 

Proszę o porady co może być powodem tych "aktualizacji zakończonych niepowodzeniem". Oraz jak temu zaradzić.

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc. 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 17 02 2016 - 23:20

Powiem Ci szczerze że mam taki sam problem. Robiłem to samo o czym piszesz i też nie pomogło

Użytkownik Qauke edytował ten post 17 02 2016 - 23:44

  • 0

#3 sabarupl

sabarupl

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 01 03 2016 - 18:29

Nie musicie robić upgrade z np. W7 do W10 to nie jest obowiązkowa zmiana. Microsoft od premiery W10 wszelkimi sposobami usiłuje namówić użytkowników na przejście na ten system i tą kapanie prowadzi do dziś. Do dziś nie wiadomo do końca dlaczego tak go silnie promuje. Jedynie czym się różni od  W7 czy W8.1 to że tylko na tym systemie jest directx 12 a owe oprogramowanie na obecną chwilę jest chyba potrzebne tylko do nie których gier. Jeżeli ktoś nie gra w gry to się spokojnie obejdzie.bez tego dodatku. To że sprzedawca powiedział ci żeby zrobić upgrade do W10 to pewnie mu tak kazali mówić. On ma z tego premie czy coś.

 

Co do pobierania tych 90 aktualizacji czy ile ich tam jest, tak samo nie ma obowiązku. Ja to wręcz wyłączam automatyczne aktualizacje. Z doświadczenia wiem że one wręcz psują system niż go udoskonalają. NP. komputer po takich aktualizacjach chodzi wolniej, część programów przestaje działać itd. Aktualizacje pobieram dopiero jak coś mi nie chce działać w systemie np. jakiś program, gra itd. i to ręczenie ze strony Microsoftu i to tylko te najpotrzebniejsze a nie wszystko jak leci.

 

Jeżeli chodzi o ikonę W10 dzięki której można zaktualizować W7 do W10 to jest właśnie jedne ze sposób promowania W10. MS wypościł jakąś aktualizacje dzięki czemu pojawia się taka ikona. Jakby tego było mało owa aktualizacja pobiera instalkę W10 na dysk z tego co czytałem "C" i po temu system jest gotowy do ubrade. Nawet ty nie wiesz że system został pobrany.


Użytkownik sabarupl edytował ten post 01 03 2016 - 18:32

  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 04 2016 - 18:13

Jest jakiś sposób na wyłączenie/usunięcie tej ikonki?

Sent from my D802 using Tapatalk
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 05 2016 - 05:36

Dla osób które nie wiedzą jak zatrzymać taką usługę. Po pierwsze wejdz w wyszukaj>wpisz services.msc i uruchom> znajdz usługę Windows Update> kliknij prawym właściwości a następnie, zatrzymaj usługę, oraz ustaw tryb uruchomienia na wyłączony, nigdy więcej nie włączy sie zadna aktualizacja

Użytkownik Qauke edytował ten post 01 05 2016 - 05:37

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych