Skocz do zawartości


Zdjęcie

AirLive WT-2000ARM dziwny problem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotreczek39

piotreczek39

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 01 2011 - 16:25

Witam serdecznie. Otóż mam problem z moim routerem AirLive WT-2000ARM. Po bojach extremalnych udało mi się go skonfigurować do mojej neostrady. Zawsze działał bez zarzutu, teraz jednak mam problem. Co jakąś godzinę rozłącza się internet [dioda ADSL miga], sprawdzałem na routerze sąsiada, więc na pewno jest to problem z moim routerem. Telefon również działa, więc nie jest to wina operatora, ani instalacji. Teraz najciekawsze... Przypadkowo zauważyłem, że gdy internet nie działa, a ja użyję telefonu stacjonarnego, wszystko wraca do normy i znowu mam dostęp do sieci internet. Teraz jednak to też nie pomaga, jedyne co mogę zrobić, to odłączenie urządzenia od sieci na jakiś czas, po ponownym uruchomieniu znów wszystko jest ok. Gdy miałem neo 1mb wszystko zawsze było ok, ale gdy w wakacje przesiadłem się na 2mb coś, coś zaczęło się komplikować, ale żadko, raz na miesiąc, dwa... W ostatnim czasie taki problem mam codziennie... Bardzo proszę o pomoc ;). Dam plusiki ;) Pozdrawiam.

  • 0

#2 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 28 01 2011 - 20:14

Uważam że problem tkwi w synchronizacji linii ADSL. Jedynka chodziła dobrze bo to była akurat dobra szybkość dla twojej odległości od centrali.A dwójka chodzi na granicy możliwości i dlatego czasami zrywa połączenie ADSL. Tpsa sprzedając Ci usługę sprzeda Ci każdą szybkość niekoniecznie mającą pokrycie w rzeczywistości.Zauważ że wszędzie pisze magiczne słowo "do".A wystarczy pogadać z monterami zajmującymi się linią i oni wiedzą jaka szybkość pójdzie do abonenta, bo znają stan linii(jakość i stan techniczny kabli).Jakie są twoje wartości:
SNR Margin
Line Attenuation

  • 1

#3 piotreczek39

piotreczek39

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 01 2011 - 20:32

Już podaję:
SNR Margin 16.0(downstream) i 14.0 (upstream)
Line Attenuation 26.0 (downstream) i 15.0 (upstream)
Tylko trochę mi to dziwne się wydaje, bo mam sąsiada, który również ma 2-kę od TP i absolutnie żadnych problemów nie ma...
jw. pisałem, sprawdzałem na jego routerze u siebie i było ok...

Serdeczne dzięki za odp, pozdrawiam ;)

Użytkownik piotreczek39 edytował ten post 28 01 2011 - 20:35

  • 0

#4 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 28 01 2011 - 20:46

Możliwe że sąsiad ma nową linię, lub jest do innej centralki podłączony.
  • 0

#5 piotreczek39

piotreczek39

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 28 01 2011 - 20:54

Na pewno to samo, ;) mieszkam na wsi... Tutaj cały całkiem spory regjon jest do jednej centralki podłączony. 4 lata temu robili nam "światłowody" jeżeli tak to można nazwać. Byłem przy tym wszystko szło jednym rowem ;). Ale powiem wam, że chyba się mój net przestraszył, bo już z 3 godzinki się nie rozłączył ;)

Użytkownik cabana edytował ten post 28 01 2011 - 20:59

  • 0

#6 szybki10

szybki10

    Początkujący

  • 114 postów

Napisano 29 01 2011 - 14:39

Możliwe że sąsiad ma nową linię, lub jest do innej centralki podłączony.


To nie są złe parametry wszystko powinno działać bez zerwań,napisz jeszcze jaki masz tryb ADSL .

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych