Skocz do zawartości


Zdjęcie

Air Live WN-300ARN zamiera połączenie ethernet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 10 10 2011 - 15:18

Witam, mój problem przedstawia się następująco :

od 2 miesięcy mam neostradę, kupiłem router firmy Ovislink Air Live WN-300ARN-VPN. Skonfigurowałem neo i mam internet, wszystko na początku grało ok. Z internetu korzystałem najczęściej bezprzewodowo, a jak już skorzystałem z PC który podpięty jest KABELKIEM do routera to na chwilę. Jednak jak korystam z PC dłużej, tj. parę godzin to po jakimś czasie występują problemy z siecią. Tzn. nie ma w ogóle dostępu do internetu, nie mogę się zalogować ustawienia routera bo 192.168.0.1 po prostu nie działa. 'Rozwiązywanie problemów' w windowsie 7 nie działa, nie daje żadnych rezulatów, zresetowanie karty sieciowej nic nie daje, odłączenie kabla i ponowne włożenie także nie przynosi rezultatu. DODAM, że bezprzewodowo internet dalej jest, i dostęp do sieci jest bezproblemowy. Jak resetuję modem zdalnie z laptopa który łączy się bezprzewodowo, wszystko na innych urządzeniach jest ok, tak jak było, a na PC dalej nie widzi sieci.

Działa dopiero wyłączenie routera i włączenie go ponownie. Wtedy znowu PC widzi sieć, do następnego razu. Uciążliwe jest to strasznie, bo co 3-4godziny muszę wyłączać router z którego korzysta parę komputerów.

Co może być przyczyną gubienia sieci przez PC ? Sterowniki do karty sieciowej ostatnio uaktualniłem przez windowsa, sam znalazł i zainstalował. Karta oczywiście Realteka. Wcześniej jak miałem internet z 'kablówki' nie było takich problemów z kartą sieciową.

Pomocy, bo to strasznie uciążliwa sprawa :sciana:

Dzięki, pozdrawiam :D

  • 0

#2 djstefan

djstefan

    Początkujący

  • 63 postów

Napisano 15 10 2011 - 11:26

Nikt nie ma pomysłu co może być nie tak ?

  • 0

#3 Gość_GoodMilk_*

Gość_GoodMilk_*

Napisano 18 10 2011 - 22:48

Spróbuj podłączyć kabel ethernet do innego portu ethernet w routerze, lub spróbuj z inną kartą sieciową.
  • 0

#4 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 18 10 2011 - 23:06

Czy dostęp bezprzewodowy jest zabezpieczony ?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych