Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adapter SATA 3 - USB 3.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sainsburys

sainsburys

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 08 06 2012 - 00:03

Witajcie,

zamierzam, w niedługim czasie, kupić laptopa a pozbyć się starego komputera (tower). Mam tam dwa dyski twarde WD. Pierwszy (320GB, SATA 2) od momentu zakupu komputera (ok 4 lata). Drugi (500GB, SATA 3) mam nie cały rok. Obydwa 3.5''. Nie chciałbym się ich pozbywać, to sporo pojemności.
Jedyny sposób, jaki widzę, aby z nich korzystać to kupienie adaptera. Chciałbym jednak wycisnąć ile się da z prędkości SATA 3 i USB 3.0. Problem w tym, że nie znalazłem odpowiedniego adaptera. Szukałem niemal we wszystkich sklepach on-line (benchmark, komputronik, morele, bit computer, apollo, allegro, porównywarki cen). Po pierwsze ciężko znaleźć USB 3.0. Jeśli już jest to albo a) nie jest podana wersja SATA B) podana jest prędkość osiągana przez adapter: 300 MB, albo "powyżej 100MB" to mieścci się w standardzie SATA 2...chociaż USB jest w wersji 3.0.

Czy zatem Wy, może jednak, wiecie gdzie kupić adapter SATA 3/USB 3.0? A może nie ma sensu się tym przejmować, bo i tak, ze wzgledów (no właśnie, jakich?) dysk nie będzie pracował z prędkością zbliżoną do 600 MB/s? Chodzi mi o prędkość odczytu oczywiście.

Przeszukałem co dałem radę w polskim Internecie. "Zagranico" Dołączona grafika znalazłem, dość prędko, to co szukałem (http://www.sybausa.c...fo.php?iid=1101). Jest takie u Nas?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 06 2012 - 12:19

Sorry, ale musiałbyś mieć najnowszy dysk SSD SATA3, aby w ogóle przekroczyć wartość odczytu 300MB. Dobry laptop powinien mieć dodatkowe wyjście wewnątrz SATA3, albo zewnętrzne eSATA co rozwiązuje problem z podłączeniem dysków SSD. W przypadku dysków standardowych wydajność odczytu jest mniejsza i powinien ci wystarczyć taki adapter jaki jest dostępny na rynku. Odnośnie wydajności łącz eSATA vs USB3.0 to już ktoś pokusił się o testy, wyniki dostępne na stronie http://www.itworld.com/hardware/98987/usb-30-vs-esata-is-faster-better (po zalogowaniu niestety).

  • 0

#3 sainsburys

sainsburys

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 06 2012 - 20:33

No tak, sprawdziłem benchmarki dysków HDD i faktycznie nie zbliżają się do tej prędkości...dzięki bardzo za odpowiedź i pomoc!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych