Skocz do zawartości


Zdjęcie

Acer Aspire 3000 - Płyty CD nie bootują


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mirunia66

mirunia66

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 12 2009 - 12:26

witam wszystkich czytających uzytkownikow/administratorow tego forum

mam taki otóż problem. laptop normalnie czytal plyty i dvd nagle system padl i nie chce czytac CD a dvd czyta. na pC nagralem bootowalna plytke w ISO i normalnie ustawilem CD/DVD w 1 boot'cie probuje czytac i nie moze. Da sie jakos odpalic z dvd? mam zainstalowany XP z zintegrowanym SP3 a z menu moj komputer / napedCD/DVD nie moge zainstalowac poniewaz pisze ze instalator jest za stary a na komputerze znajduje sie nowsza wersja. Acer Aspire 3000 (3003 nlmi).

z Gory dzieki
Pozdrawiam
Mirek

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 31 12 2009 - 12:36

Ale co chcesz zainstalować, system pod działającym systemem? Nagrane płyty na pewno są botowalne? Wcale nie czyta płyt CD? Weź to jakoś ogarnij bo zrozumieć tego w żaden sposób nie można, w sumie jest parę zdań z, których nic nie wynika ponad to, że coś chcesz zainstalować.

  • 0

#3 mirunia66

mirunia66

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 12 2009 - 12:55

chce zainstalowac XP bez service packa zintegrowanego poniewaz nie bootuje na starcie chociaz w biosie mam jako pierwsze CD/DVD 2. Hard disk 3. floppy 4.boot lan // pomoze ktos? wgl nie bootuje a jest bootujaca plyta bo sprawdzalem na PCku a jak odpalilem DVD zintegrowanego to wczytal wcisnalem formatuj to po instalacji zostawil stare pliki ale nadal nic nie dziala. czyta niektore pliki exe a reszte ma w ....
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 31 12 2009 - 13:04

Ciekawa koncepcja instalowania xp'ka bez sp, no ale różnie jest na tym świecie, próbowałeś innych płyt CD botowalnych? Co on tam wypisuje przy starcie? Nie trzeba wcisnąć jakiegoś przycisku, chociażby nawet spacji?

Ja wysiadam, może ktoś będzie bardziej rozumiał co masz na myśli.
  • 0

#5 mirunia66

mirunia66

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 12 2009 - 13:20

no niechce zintegrowanego z SP tylko sobie sam doinstaluje. Nie nie wypisuje na starcie ze instalacja XP.... sprawdzalem kazda plytke CD i DVD na PC wlasnie i bootuje a na laptopie miga tylko " _ ". Robie jeszcze raz format moze to sie usunie.
  • 0

#6 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 31 12 2009 - 13:21

Jeżeli z ustawień biosu płyta nie botuje się to trzeba sprawdzić opcje botowania przy starcie systemu - klawisz F2,F10,F12 - zależy od modelu
  • 0

#7 mirunia66

mirunia66

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 31 12 2009 - 14:08

no to mowie mam Na F2 Boot costam to ustawiam w zakladce (boot) takie cos mam ustawione probuje bootowac ale nie moze

1. CD/DVD Boot
2. Hard Disk
3. Floppy Disk
4. Boot to LAN

moim zdaniem dobrze bo kiedys formatowalem i nie zmienialem ustawien bios'u wiec wiem ze jest ok tylko nie wiem czemu nie chce zlapac boota

chociazby powie ktos jak zainstalowac XP z pendrive? a w biosie nie mam opcji USB BOOT lub USB ZIP

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych