Skocz do zawartości


Zdjęcie

Access 2007 a versja 2003 chyba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 falwic

falwic

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 23 01 2010 - 14:58

Witam

MAm taki problem...
MAm do zaliczenia zadanie z informatyki gospodarczej. Dostalem tydzien na nauczenie sie accessa...
Problem jednak w tym ze nauczylem sie 2007 a jak przytszedlem to zobaczylem jakiegos grzyba chyba 2003 w 16bitowych kolorach...
Nie moglem sie tam odlaesc ni cholery... Mialem zrobic baze do wystawiania faktury VAT na napoje alkoholowe...
Potrzebne byly 4 encje czyli FVAT, Klienci, TOWARY, ZAMOWIENIA. Kombinowalem kombinowalem i nie moglem ustawic porpawnie relacji jeden do wielu.
czyli Jeden klient wiele faktur. Pani powiedziala mi ze nie poalcze tego bez klucza obcego... Domyslam sie ze chodzi o zamowienie i towary...
Jak powiedzialem jej ze nie lapie sie w tym accessie tylko w 2007 to ona powiedziala ze nie moge zaliczac na 2007 bo ten juz nie jest lub ze nie ma ERD... wtf ? myslalem ze erd to tylko pewne zalozenie a nie element systemu

Pozdrawiam

Jesli ktos moze mi pomoc jak porpawnie zrobic to do wystawiania faktor bede wdzieczny... moze byc samo wyjasnienie teoretyczne :szczerb:

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 24 01 2010 - 00:56

W starszych wersjach jest opcja "Wymuszaj więzy integralności", trzeba ją zaznaczyć przy tworzeniu relacji. Co do klucza obcego, to w widoku projektu tabeli znajdziesz coś takiego jak "kreator odnośników".

a jak przytszedlem to zobaczylem jakiegos grzyba chyba 2003 w 16bitowych kolorach...

Mimo wszystko mógłbyś łaskawie napisać co to za wersja.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych