Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS Radeon 9800xt - instalacja?:/


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fryzjer

fryzjer

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 25 01 2008 - 20:50

Witam.
Moze komus moj problem wyda sie glupi, ja wyjde na glupka albo jeszcze gorzej, ale juz nie mam pojecia co robic. A wiec: mialem w kompie radeona 9800xt, ale ze swoje juz przeszedl to chcialem go wymienic. Ze kasy malo a komputer ma mi sluzyc nie dluzej niz pare miesiecy to postanowilem kupic drugiego takiego radeona, uzywanego. Znalazlem na allegro, zamowilem, przyszla, no i mam problem. Wymiane karty uznalem za dobry pretekst do formatu i reinstalacji windowsa, z xp professional przeszedlem na home. Zainstalowalem sterowniki catalyst 7.5 i niby wszystko pieknie, ale sprzet sie zachowuje jakby karty nie bylo, albo byla bardzo slaba albo sam nie wiem co... Ot, np chcialem wlaczyc sobie PESa a tu mnie informuja ze karta nie spelnia wymagan... To screen z mojego menedzera urzadzen:

Menedzer zadan

(tak, wiem ze to na samej gorzej to brak sterow od dzwieku;))

Mam plyte Asrocka Prescott 800 P4i65GV, PIV 3,0GHz, 2gb ddr ram.

Jesli to ma jakies znaczenie to mialem pierwsza z opisanych kart w ponizszym linku (FIC), teraz mam druga (ASUS).

<<LINK>>

Jesli ktos moze jakos pomoc bede dozgonnie wdzieczny;)

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:23

Instalowałeś sterowniki do płyty głównej (chipsetu)? Sterowniki do dźwięku także zainstaluj...

Próbowałeś instalować inne sterowniki do karty graficznej, np. te - KLIK?

  • 0

#3 fryzjer

fryzjer

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:33

Instalowałeś sterowniki do płyty głównej (chipsetu)? Sterowniki do dźwięku także zainstaluj...

Próbowałeś instalować inne sterowniki do karty graficznej, np. te - KLIK?


Sterowniki do plyty tak, te od dzwieku juz tez mam zainstalowane. Omegi instalowalem, chociaz starsza wersje. Probowalem tez sterow z support.asus.com i wtedy windows juz sie zachowywal poprawnie, ale za to Wiedzmin sie krzaczyl przy wlaczeniu, PES wieszal po chwili dzialania, na innych gral nie testowalem bo i w inne nie gram;). Co ciekawe znalazlem nowsze wersje tych sterownikow, zainstalowalem i po wlaczaniu kompa, po ekranie ladowanie windowsa w momencie w ktorym powinien sie pojawic ekran wyboru uzytkownika monitor sie wylacza... Pomaga tylko przywracanie systemu po wlaczeniu w trybie awaryjnym.

A po wlozeniu starej karty wszystko ok, tzn dopoki sie nie nagrzeje i zaczyna walic bledy jak typowy polityk w przemowieniu...
  • 0

#4 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:42

A po wlozeniu starej karty wszystko ok, tzn dopoki sie nie nagrzeje i zaczyna walic bledy jak typowy polityk w przemowieniu...

To jest powód, dla którego wymieniłeś kartę? W starej wystarczy wymienić pastę termoprzewodzącą, przynajmniej tak mi się wydaje, bo podejrzewam, że nie była zmieniana od nowości.

Poza tym, jaki posiadasz zasilacz?
  • 0

#5 fryzjer

fryzjer

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:51

Nie, pomijajac to ze sie grzeje to jeszcze chodzi glosno jak jasna cholera i nie dziala wyjscie tv na ktorym mi raczej zalezy;).

Jesli chodzi o zasilacz to (bez smiechu prosze) codegen 300xa1. Wiem ze to badziewie, ale czy to moze byc przyczyna tego ze karta nie dziala?
  • 0

#6 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 25 01 2008 - 21:55

Jeśli monitor się wyłącza, to może "nowa" także się przegrzewa? Sprawdź ją...

Zasilacz także może powodować problem, jeśli to nie wina samej karty.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASRock P4i65GV



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych