Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS P5E X38 - Test


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pavianek

pavianek

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 09 2008 - 15:24

Witam,

Przeszukałem internet w poszukiwaniu pełnego testu tej karty i nic nie znalazłem.

Może ktokolwiek z was natrafił na test tej karty, link byłby mile widziany...

Dzięki.

  • 0

#2 Konioklonio

Konioklonio

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 22 09 2008 - 15:29

pavianek muszę cie rozczarować ale to jest płyta główna a nie karta graficzna.Watpie żebyś gdzies znalazł testy tej "karty".Zobacz w zestawy polecane jak chcesz wybrać dobra płytę.

  • 0

#3 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 22 09 2008 - 15:40

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-29

To P5E3, więc to samo, tyle że z obsługą pamięci DDR3.
  • 0

#4 pavianek

pavianek

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 09 2008 - 16:07

pavianek muszę cie rozczarować ale to jest płyta główna a nie karta graficzna.Watpie żebyś gdzies znalazł testy tej "karty".Zobacz w zestawy polecane jak chcesz wybrać dobra płytę.


Dzięki za sprostowanie - oczywiście że płyta (po prostu się pomyliłem)
Wiem jakie są polecane płyty w zestawach ale chciałem zobaczyć rzetelny test tego asusa aby porównać go do DFI LT X38 i innych mobo na X36, bo nie mogę się zdecydować.

Dzięki.
  • 0

#5 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 22 09 2008 - 16:13

DFI LT X38

Bierz ją jak najbardziej. ;)
  • 0

#6 pavianek

pavianek

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 22 09 2008 - 16:28

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-29

To P5E3, więc to samo, tyle że z obsługą pamięci DDR3.


Dziękuję, za ten link - jakoś się nie dokopałem do tego testu chociaż przeszukiwałem egiełdę.
Jednak pomimo, że P5E3 jest blisko P5E to wyniki testu P5E3 są właśnie obciążone nieopłacalnymi wciąż pamięciami DDR3.
Po za tym P5E ma lepszy kodek audio (AD1988B) od P5E3 (ALC883).
Co więcej autor testu opisuje 'problematyczny' proces podkręcania procesora oraz względnie niską wydajność, co wpływa na niską ocenę karty.
A P5E jest jednak często polecaną mobo więc dlatego chciałbym zobaczyć test dokładnie tej płyty aby przekonać się że jest dobra.
Mogę wyobraźić sobie, że w kontekście DDR2, lepszego kodeka dzwięku i opłacalnego obecnie i wybieranego coraz częściej CF (dlatego więc X38) płyta asus P5E wypadłaby w teście lepiej niż P5E3, ale chciałbym to zobaczyć...

P.S. ...bo w moim przyszłym zestawie konkuruje z DFI LP LT X38.





Bierz ją jak najbardziej. ;)


Większość osób tak odpowiada. Ale pomimo lepszego potencjału podkręcania (i bodajże cyfrowym zarządzaniem zasilania), w czym jeszce przewyższa asusa P5E.
Czy nie jest uboższa w innych miejscach.
O ile (procentowo) lepiej (średnio) będzie się kręcił E8400 na DFI?
  • 0

#7 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 22 09 2008 - 19:58

Zależy na jakiego E8400 trafisz, ale do 4GHz na pewno obydwie płyty go puszczą. Więcej to teoretycznie na DFI wyciśniesz. Ile procent? Skąd mam wiedzieć? To już zależy od konkretnej sztuki MOBO i CPU.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS P5E



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych