Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASUS M50-vm wyłączanie ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mosquito88

mosquito88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 01 2013 - 13:18

Witam!
Na wstępie chciałem Was wszystkich powitać jestem tu nowym użytkownikiem forum, a teraz konkrety. Mam następujący problem z tym laptopem od jakiegoś czasu ekran laptopa się wyłącza nie wiem z jakiego powodu. Wygląda to tak jakby karta graficzna przestawała działać albo ekran się wyłączył. Przed całkowitym zgaśnięciem pojawia się taki efekt jak kiedyś miały stare telewizory kolorowe linie na całym ekranie i jeden kolorowy kwadrat trwa to sekundę może dwie a później gaśnie ekran laptopa. Restart i wszystko działa poprawnie. Dzieje się to jak zauważyłem po dłuższym czasie korzystania z laptopa. Co robiłem:
– sprawdziłem temp procka, karty graf. – jest ok
– przeczyściłem laptopa
– sprawdziłem dysk twardy HDDHealth'em – nic nie wykazał
– pamięć też ok przetestowałem memtestem

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 01 2013 - 13:40

Prawdopodobnie uszkodozna lub przegrzewająca się karta graficzna (artefakty, linie na ekranie). Czeka Cię wizyta w serwisie niestety.
Jeszcze jakbyś mógł podać temperatury GPU np. Everest / GPU Temp

Użytkownik Celdur edytował ten post 18 01 2013 - 13:42

  • 0

#3 mosquito88

mosquito88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 01 2013 - 16:18

Wg gpu-z temp. to 52 st. celsjusza
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 18 01 2013 - 16:26

To nie powinno się tak dziać przy takiej temperaturze. Możliwe że faktycznie jest uszkodzona.
  • 0

#5 mosquito88

mosquito88

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 01 2013 - 18:13

czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy karta jest uszkodzona może jakiś program
  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 24 01 2013 - 21:00

Nie ma, albo pokaże ci to co już sam wiesz. Częstym problemem w laptopach jest zimny lut i wykonuje się wtedy reballing chipsetu karty graficznej czy jej pamięci co zazwyczaj pomaga. Powodów tego stanu rzeczy może być mnóstwo..

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS M50



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych